Volejbalisté Jihostroje zvládli v sobotu extraligový zápas s Příbramí a teď je čeká poslední soutěžní utkání.
Ve středu od 18.00 nastoupí v duelu proti izraelskému Hapoelu. První zápas vyhrál českobudějovický Jihostroj v Izraeli 3:2. Musel ale jeho průběh otáčet, prohrával už totiž 0:2 na sety. „Jsou houževnatí,“ říká o volejbalistech izraelského týmu libero Jihostroje Martin Kryštof. Ten prožívá rozporuplný závěr roku.
Z vyhlášení ankety Nejúspěšnější sportovec roku si odnesl první (za kolektiv) a druhé (v individualitách) místo. „Vážím si toho,“ poznamenal po ukončení slavnostního vyhlášení. Radost mu ale kazí svalové zranění, kvůli kterému vypadl ze základní sestavy svého klubu.

Jaká pro vás byla volejbalová sezona, která končila na jaře roku 2017?
Nakonec byla opravdu parádní. Každý asi viděl, že jsme se v základní části extraligy spíš tak plácali, pak až jsme se neskutečně semkli a předváděli jsme výborný volejbal.

V play off vaše sportovní forma vygradovala?
Přesně tak. Lepšili jsme se. V závěru sezony jsme hráli velmi dobře, v play off jsme na konci předváděli výborný volejbal a vygradovalo to až ziskem mistrovského titulu.

Pokud budeme připomínat vaše úspěchy z roku 2017, nemůže chybět ME v Polsku…
…to je pravda. Po dlouhé době se nám povedlo výborně zahrát také v reprezentaci. Nikdo asi nečekal, že promluvíme do vyřazovacích bojů turnaje, že porazíme Francii. V posledním zápase jsme ve čtvrtfinále neskutečně potrápili Němce. Hrát na mistrovství Evropy proti nejlepším světovým volejbalistů je zážitek.

Ve středu přivítáte izraelský Hapoel, budete na kurtu?
Chtěl bych.

Blíží se Vánoce, je to čas, kdy na chvilku vypustíte volejbal z hlavy?
Letos se to všechno tak krásně sešlo, že opravdu odjedeme za babičkou a dědou, budeme tam celá rodina, tréninkový plán nám to krásně umožňuje, takže vánoční svátky si opravdu užijeme.