Domácí sice nesplnili hlavní cíl, tím byl postup do finále, ale i boj o bronzové medaile sliboval skvělý volejbal s parádní diváckou kulisou.

Kapitán Radek Mach nastoupil v základní sestavě a souhra mezi ním a nahrávačem de Amo fungovala náramně, a především přinášela body na domácí stranu. České Budějovice dominovaly také v obraně na síti a smečaři z Odoleny Vody se jen těžko prosazovali.

Ve druhém setu Aero o bronzovou příčku bojovalo ze všech sil. Vedlo už 19:16, ale za koncovou čáru přišel de Amo, na síti opět úřadoval Mach a rázem vedli domácí (21:19). V koncovce udělali méně chyb volejbalisté českobudějovického týmu, a i přes protesty hostující lavičky se mohli radovat ze zisku další sady.

close Radek Mach se loučí s bohatou kariérou info Zdroj: archiv Deníku zoom_in Radek Mach se loučí s bohatou kariérou

Ve třetím dějství byly k vidění dlouhé výměny, skoro až nezvyklé v mužském volejbalu. Středočeši využívali útoky univerzála Hladíka, dařilo se také Svobodovi. Na palubovku se v dresu domácích dostali Piskáček s Kriškem, sestavu prostřídali i hosté. Týmy se střídaly ve vedení, víc klidu a trpělivosti měli na svých rukách hráči domácího Jihostroje. Vybojovali první vítězství v sérii a jsou už jen jeden krok od třetí příčky.

Spokojení diváci tak aplaudovali nejen výbornému výkonu domácích, ale také poděkovali kapitánovi Českých Budějovic za skvělé výkony a obdivuhodnou profesionální kariéru v jihočeských službách.

Jihostroj České Budějovice –Aero Odolena Voda 3:0 (21, 22, 23), čas: 89 minut, rozhodčí: Grabovský, Dmejchal, diváků 1 082, stav série: 1:0.

České Budějovice: Sedláček, de Amo, Michálek, Mach, Schouten, Licek – libero Kryštof (Kriško, Piskáček). Trenér: René Dvořák.

Odolena Voda: Horák, Démar, Svoboda, Carmody, Hladík, Šadilov – Hadrava (Chevalier, Chancy, Ribom). Trenér: Martin Kop