Jihostroj se vydal do Od. Vody s denním předstihem, aby se na důležitý zápas co nejlépe nachystal. Od Odolky se čekal aktivní volejbal a pokus o zdramatizování série, k tomu ale nedošlo. „Čekali jsme, že bude Odolka doma trochu více vzdorovat, ale my jsme jí to naším servisem skoro vůbec nedovolili,“ říká trenér Jihočechů René Dvořák.

Právě podání hrálo při utkání klíčovou roli. Trenér Dvořák po zápase přiznal, že jeho tým šel do zápasu s jednoznačným cílem – dávat kvalitní servis. „Dařilo se nám to výborně. Díky tomu jsme odtlačili Odolku od sítě, vůbec jsme ji nenechali hrát středem, a tím jsme měli usnadněnou obranu. Moderní volejbal je o tom, že pokud máte jasně lepší servis než soupeř, tak nemůžete prohrát. Tam byl základ našeho vítězství,“ hodnotí kouč Jihostroje.

Hlavní motivací ukončit sérii po třech zápasech však pro Jihočechy není delší čas na regeneraci. „Mezi čtvrtfinále a semifinále je spousta volných dní. Řekl bych, že až přespříliš,“ upozorňuje René Dvořák na fakt, že na semifinále by Jihostroj musel čekat až do 22. března. „Ve středu bychom rádi ukončili sérii hlavně pro náš dobrý pocit. Budeme chtít doma opět hrát dobrý volejbal a vyhrát zápas,“ uzavírá českobudějovický kouč.