Jihočeši předvedli v obou zápasech Ligy mistrů velmi dobré výkony. Ani jeden z nich ale nestačil na výhru byť jediného setu. V Německu v Lüneburgu tým trenéra Kowala skvěle začal, výkon ale měl sestupnou tendenci. Výhra německého týmu se narodila po setech 26:24, 25:20, 25:15.

V domácím prostředí přivítali Michálek a spol polský velkoklub Jastrzębski Węgiel. Poláci v minulé sezoně dokráčeli až do finále Ligy mistrů. Sílu potvrdili i v českobudějovické Sportovní hale. Jihostroj podlehl 19:25, 27:29, 26:28. Koncovky druhého a třetího setu ale byly extrémně vyrovnané, outsider si vypracoval i setboly, vedl 24:22(!). Ani to nestačilo. Mezi hráče Jihostroje spadl lehký balon a diváci v hale jen vydechli zklamáním. "Taková ptákovina," zlobil se po zápase Oliver Sedláček.

Zahraniční hvězdy Jihostroje ČB. Slovák Ondrovič
Žluté míče, koncentrace. Jasná výhra Jihostroje. Trenér Kowal byl spokojený

Teď čeká Jihostroj třetí zastavení. Ve Španělsku. U týmu CV Guaguas Las Palmas. Velkou kuriozitou je, že za španělský klub hraje Miguel Angel de Amo. Charismatický nahrávač, který shodou náhod působil právě v Jihostroji. Jasné je, že bodový zisk by byl pro České Budějovice senzací. Španělé prohráli po boji v Polsku 0:3 (28, 16, 24), doma prohráli s Lüneburgem 1:3 (-20, -23, 21, -20). Kdo prohraje ve středu večer, zápas začne v 19.30, prakticky tak ztratí šance na postup. "Trápí nás zranění, potřebujeme být kompletní," říká polský trenér Jihostroje České Budějovice Andrzej Kowal. V sobotu proti Ústí vůbec nebyla na soupisce Brazilec Carísio, s jeho návratem do sestavy to podle původních prognóz moc růžově nevypadalo. "Eduarda potřebujeme, abychom mohli hrát náš nejlepší volejbal," sympaticky uvedl Matěj Emmer, mladší nahrávač, který právě Carísia v extralize zastoupil na sto procent.