České Budějovice vyhrály Final Four Českého poháru volejbalistů. "Finále bylo reklamou na volejbal," shodli se odborníci. V nervydrásajícím utkání svedly dva nejlepší české kluby – Jihostroj a Karlovarsko – vyrovnanou bitvu, kterou rozhodl až napínavý tie break. České Budějovice v něm byly lepší, šťastnější, odvážnější. Vyhrály o dva body. Díky kvalitnějšímu servisu získaly po roční odmlce opět domácí pohár. "Celkově vyhrál Jihostroj Český pohár už poosmé," přispěchal se statistckou zajímavostí tiskový mluvčí klubu Matěj Mayer.

Oliver Sedláček v dresu Jihostroje České Budějovice
Nádherný zápas. Volejbalisté Českých Budějovic vybojovali Český pohár

Jiří Novák (trenér VK ČEZ Karlovarsko): "Rozhodla jedna, možná dvě chyby. Byl to souboj servisů, ale mě ani nemrzí, že jsme na něm trochu zvolnili. Spíše mě mrzí nevynucené chyby. Gratuluji Jihostroji a my si musíme holt zase rok počkat."

Daniel Pfeffer (kapitán VK ČEZ Karlovarsko): "Zápas se přeléval podle toho, komu šel servis. V tie breaku rozhodl jeden míč, ale to tak v takto vyrovnaných zápasech bývá."

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): "Byl to souboj servisů. První set se dařil Karlovarsku, druhý a třetí set nám. Ve čtvrtém nás zase rozstřílel soupeř a tie break rozhodlo naše eso na 14:12. My se s Karlovarskem známe tak dobře, že oba týmy vědí, že bez rizika na servisu to nejde."

Radek Mach (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): "Karlovarsko nás donutilo jít o level výš. Byla to skvělá reklama na volejbal a my jsme byli asi šťastnější. Musím poděkovat klukům a celému realizačnímu týmu. Zároveň chci říct, že Karlovarsko hrálo výborný volejbal."

FAKTA, VK ČEZ Karlovarsko – VK Jihostroj České Budějovice 2:3 (25:20, 21:25, 22:25, 25:17, 13:15).

VK ČEZ Karlovarsko: Wiese, Patočka, Keemink, Vašina, Zajíček, Indra, libero Pfeffer. Střídali: Fišer, Ihnát

VK Jihostroj České Budějovice: Licek, Polák, De Amo, Stoilovič, Mach, Schouten, libero Kryštof. Střídali: Sedláček, Michálek, Piskáček, Juračka, Šulista. Nejvíce bodů: Indra 25, Vašina 17, Wiese 16 – Schouten 21, Stoilovič 15, Michálek 10. Útoky: 63:46 Esa: 6:14 Bloky: 12:11 Chyby soupeře: 25:31 Rozhodčí: Rychlík a Kovář jun. Diváci: 545.