Pětisetová nervydrásající bitva, na jejímž konci pozvedli volejbalisté Jihostroje svůj třetí titul nad šampaňským zmáčené hlavy.

V takové skvělé atmosféře tomu snad ani jinak být nemohlo. „ Splnil se nám sen, je to báječné. Hodně lidí nám nevěřilo, o to více jsme šťastní. Paráda,“ rozplýval se smečař Miroslav Čajan.

„Naprosto výborný! Jo! Bylo to o bojovnosti. Ukázalo se, že tenhle mančaft je velký bojovník. Ne že bychom byli nějací skvělí hráči, ale tohle družstvo se sešlo jako jeden velký bojovník,“ zářil Vojtěch Zach.

Ten oproti předchozím zápasům v tom posledním neodehrál svůj standard na útoku. „Naším nevýrazným útokem, a hlavně mým, protože jsem hrál špatně, jsme si je pustili do vedení. Ve druhém setu jsme vedli, ale ztratili jsme to. Myslel jsem, že to bude hřebík do rakve, ale nebyl. Zvedli jsme se, bojovali, měli jsme i štěstí,“ hodnotil sebekriticky.

Bonini zářil

Když už se zdálo, že rozjeté Kladno utrží čtvrté utkání pro sebe, rozehrál se Argentinec Bonini a strhnul i ostatní. Mlátil do toho hlava nehlava, soupeř si nevěděl rady, jeho jméno, jenž se neslo celou halou, otřásalo základy. „Hrál výborně. Celou sezonu nehrál tak přesvědčivě jako finále, to mu vyšlo parádně,“ kroutil hlavou kladenský univerzál Jan Svoboda.

„Hrál perfektně. První dva sety se nedařilo nikomu, byli jsme svázaní. Když jsme zjistili, že nemáme co ztratit, začali jsme hrát. Nakonec ta atmosféra a skvělí diváci nás potřetí za sebou dohnali k titulu,“ chválí libero Petr Habada, jenž v týmu extraligového Jihostroje odkoutil svou sedmnáctou sezonu.

Každý za cílem

A že v posledních krocích za titulem nahrával dirigent hry Michal Sládeček, jenž je ode dneška na soustředění slovenské reprezentace, pouze Boninimu, to kolegům nevadilo. „Je to play off, nezáleží, kdo to uhrává. Je důležité, aby se vyhrávalo. Každý šel za tím cílem, každý uhrál, co mohl. To, že Diego uhrál těžké míče, bylo jen dobře,“ reagoval Čajan.

Kladenští do poslední chvíle věřili, že ještě sérii vrátí tam, kde začala. „Na titul jsme pomýšleli stále. Za stavu 1:1 na zápasy jsme mysleli, že vyhrajeme. I když jsem teď zklamaný, že jsme nevyhráli, druhé místo je pěkné, to si určitě za pár dní řeknu,“ hodnotil Habadův protějšek, o třináct let mladší kladenské libero Petr Minařík.

Středočeši byli zklamaní mnohem více než loni Ostrava. „Teď je to zklamání, protože po úspěšné sezoně tam chybí ta třešnička na dortu. Ale když se na to podíváme zpětně, asi to nakonec oceníme,“ říká kladenský kapitán Borek Fokt.