V pátek 17.3. až v půl deváté večer vstoupí volejbalisté Jihostroje České Budějovice do play off extraligy. Jejich soupeřem bude Aero Odolena Voda. "Nebezpečný je jejich univerzál Hladík," říká o současném Aeru trenér Č. Budějovic Vojtěch Zach. Právě na něj se Jihočeši připraví se vší pečlivostí. "Při jeho obraně je důležité časování," myslí si smečař Martin Licek.

Volejbalisté Jihostroje trénovali v uplynulých dnech standardně, ale důraz trenér klade na obnovu fyzických sil. "Ještě jsme jeli blok trochu zvýšené fyzičky," potvrdil Zach.

Ocenění pro Milana Beneše
Box je sport gentlemanů. Junioři bojovali o medaile, nechyběly ani legendy

Po taktické stránce se Jihočeši věnují celému týmu Aera Odolena Voda. Ale pozornost na Hladíka určitě zaměří i v tréninku. "To jsou klasické metody na tréninku, ale musíme si uvědomit, že budeme hrát s jedním soupeřem minimálně tři zápasy, je třeba taktiku i přístup k soupeři měnit, protože Aero bude taktiku měnit také."

Fanoušci se na taktickou bitvu těší. Platí to i o hráčích. "Důležité bude, kdo soupeře přečte líp a komu se takticky povede lépe zareagovat v zápase."