Po prvních nesmělých výměnách se domácí tým ujal vedení, které mu vydrželo až do druhého oddechového času (6:4, 13:11, 16:14). Dobře bránil na síti útoky hostí, ale ti jim v polovině setu opláceli stejnou mincí a záhy vedli (16:18).

Koncovku zvládli Jihočeši bravurně, když rychle otočili překvapivé vedení Kocourů bojovností a lepším útokem (22:21). Dvěma chybami pak hosté darovali Jihostroji setbol, který Mach středem sítě využil.

I ve druhém setu pokračovali domácí v náporu, průběh byl zcela totožný. Třetí set nabídl rovněž boj o každou výměnu. Nahrávač Haník úspěšně spolupracoval na síti s Kriškem, hosté odkočili o dva body, za domácí kontrovali blokaři Pochop s Machem – 18:16. Osud zápasu vzal do svých rukou budějovický nahrávač Michal Sládeček.

Dělovým servisem vytáhl skóre až na 21:16, na kůlu v euforii úřadoval mladík Michálek. Jihostroj Č. Budějovice vyhrál 25:19, celkově 3:0 na sety a po třech zlatých si do klubové sbírky přidal bronzovou medaili.

„Medaile je vydřená. Půl sezony jsme se trápili. Čtyři roky v jednom klubu, čtyři roky medaili, je to skvělé!“ zářil nahrávač Michal Sládeček. „Každá medaile je cenná. Této bronzové sei vážím stejně jako předchozích zlatých,“ sdělil trenér Petr Brom

Jihostroj Č. Budějovice – Vavex Příbram 3:0 (23, 23, 19)
Rozhodčí Kvarda, Fink, čas: 84 minut, 1200 diváků. Konečný stav série 2:1.
České Budějovice: Sládeček, Motys, Mach, Pochop, Michálek, Čajan, libero Habada – Fila, Sukuba.
Příbram: Haník, Hýský, Kriško, Havrlík, Čížek, Křesťan, libero Bence - Kott, Kotek.