Extraliga volejbalistů odstartuje 20. října, už o pět dní později se úřadující český mistr představí v Lize mistrů 2012/13.
„V Berlíně nastoupíme pětadvacátého října," přikyvuje manažer Jihostroje České Budějovice Zdeněk Scheichl, který hned první střetnutí v prestižní evropské soutěži považuje za velmi důležité.
„V zápasech mezi námi, Budvou a Berlínem bych šance na úspěch viděl padesát na padesát," naznačuje, že český mistr nechce hrát ve skupině B, kam ho nasměroval vídeňský los, druhé housle.  „Mezi námi třemi  se pravděpodobně rozhodne o postupujícím ze druhého místa."
Odborníci, a platí to i o tzrenérovi Jihostroje, považují za jasného favorita skupiny ruský Lokomotiv Novosibirsk. 
Premiérový zápas v letošním ročníku extraligy odehraje českobudějovický tým  27.10. kdy přivítá Ostravu.  „Pak hned třicátého října přijede do Českých Budějovic Budva." Atraktivní podívanou slibují všechny domácí zápasy, zajímavý pohled bude určitě 13.11. na ruské reprezentační hvězdy, které tvoří silný kádr Novosibirsku.
Trenérovi Jihostroje se konečně na tréninku sešli všichni  hráči, a tak se kompletní tým může soustředit na náročný začátek sezony.
„Jako poslední se do přípravy našeho klubu zařadil Sobotka," říká manažer na adresu českého reprezentanta, který přispěl k úspěšnému hernímu projevu národního týmu. „Všechno funguje, jak jsme si naplánovali, příprava probíhá bez problémů."
Mezi  spoluhráče už se vrátil také smečař z Venezuely Andy Rojas, který ve vypjatých chvílích loňské sezony potvrdil, že patří na evropské volejbalové scéně k ostříleným borcům.
Rojas se do Evropy přesunul s celou rodinou. „V průběhu sezony bydlí v Českých Budějovicích," potvrdil manažer Zdeněk Scheichl, který se pro sympatického volejbalistu vypravil na letiště.
Třináctka hráčů a realizační tým  se v týdnu vlastně poprvé sešli ve složení, ve kterém budou reprezentovat klub, své fanoušky, město a  Jihočeský kraj.
„Budeme reprezentovat celý český volejbal," uvědomuje si vedení klubu.
Kádr na první pohled budí obrovský respekt. Co hráč, to na českých palubovkách výrazná hvězda.
„Řekl bych, že je to náš nejsilnější tým v historii klubu," uvažuje manažer Scheichl ještě před úvodní výměnou letošní sezony.
Jaké jsou ambice  Jihostroje pro ročník 2012/13?
„V tomto složení je pro nás titul téměř povinností," říká jednoznačně manažer.
Klub výrazně posílilo trio Kriško, Sobotka a Pláteník. Především jméno Petera Pláteníka znají příznivci volejbalu na celém světě. „V přípravě si vede výborně," shodují se spoluhráči i trenér.
Jihostroj by se rád prosadil konečně i v Lize mistrů. „Chceme uhrát co nejvíc," říká Scheichl a jedním dechem, pokračuje: „Kdyby nám to vyšlo, tak postup ze skupiny je reálný. To by pro nás byl skvělý úspěch. Los nemáme špatný, i když cestováni do Ruska bude složité," dodal.

Jihostroj Č. Budějovice v Lize mistrů 2012/13

25.10. Berlín – Jihostroj ČB

30.10. Jihostroj ČB - Budva

13.11. Jihostroj ČB – Novosibirsk

20.11. Novosibirsk – Jihostroj ČB

5.12. Budva – Jihostroj ČB

12.12. Jihostroj ČB - Berlín