A tým Jihostroje České Budějovice projde do sezony 2023/24 velkou proměnou. Novou partu povede do boje poprvé v historii klubu zahraniční trenér – Andrzej Kowal. Dvaapadesátiletý kouč si vybudoval skvělou reputaci v rodném Polsku, kde získal třikrát mistrovský titul a stříbro v Lize mistrů s Rzeszówem a vedl také polský národní tým.

Vojtěch Zach se po skončení uplynulé sezony vrátil zpět do pozice šéftrenéra mládeže a původně domluvený nový kouč Zdeněk Šmejkal musel nakonec nabídku z vážných rodinných důvodů odmítnout. Vedení klubu se však přesto podařilo zlákat na jih Čech zvučné jméno. Polský trenér Andrzej Kowal slavil v jedné z nejlepších světových soutěží, kterou je polská PlusLiga, řadu úspěchů – bohatý výčet si můžete prohlédnout níže. Kromě krátkého působení v Rumunsku půjde teprve o jeho druhé zahraniční angažmá.

Kuriózní gól v soutěži žen. Eliška Hrubá poslala míč od čáry do sítě
To byl gól! Kamera Deníku zachytila kuriozitu. Jakub Hora: Eliška to tak chtěla

„S ohledem na předchozí jednání se Zdeňkem Šmejkalem jsme nového trenéra začali shánět až v dubnu. Andrzej Kowal je velmi zkušený kouč, který vedl evropské top kluby i polský národní tým. Věřím, že s novým trenérem a obměněným kádrem začneme novou kapitolu v historii klubu. Trenér i všichni hráči, kteří do Jihostroje přijdou mají velkou chuť jít společně za úspěchem,“ těší se generální manažer Robert Mifka. Narodil se 27. února 1971 v polském městě Nowa Sarzyna. Je absolventem pedagogické fakulty v Rzeszówě a postgraduálního trenérského studia na Akademii tělesné výchovy v Gdaňsku. Má manželku Magdalenu a dceru Moniku. Jeho syn Michał je od sezony 2020/2021 studentem a hráčem University of Pennsylvania ve Philadelphii.