Hledání v českobudějovickém Jihostroji končí. Nejlepší český volejbalový klub uplynulého desetiletí pátral po kvalitním univerzálovi, nakonec ho našel v brazilských vodách. „Na rok jsme podepsali smlouvu s Danielem de Souzou," odpověděl Deníku na přímý dotaz manažer Stanislav Pochop.
Do dvou metrů scházejí brazilskému útočníkovi pouhé čtyři centimetry. „Váží 96 kilogramů," doplňuje Pochop, který tak pomalu uzavírá složení kádru pro sezonu 2015/16.
Brazilec dorazí na český jih až v okamžiku, kdy volejbalisté zahájí přípravu.
„Poprvé se s hráči sejdeme ve druhém týdnu v srpnu," popisuje Pochop. „De Souza má s naším klubem platnou smlouvu od patnáctého srpna," dodal.
Pode odborníků se u extraligové sítě objeví silný charismatický borec s vynikajícími skokanskými předpoklady. „Vyskakuje si, to je pravda," usmívá se manažer. „Jeho silnou stránkou je výborné skákané podání, je to šikovný technický hráč, silový," popisuje konkrétně.

V rámci tohoto článku najdete video, které jsme pro vás v Deníku sestříhali. Fotogalerii jsme doplnili sestřihem útočných akcí nové hvězdy Jihostroje - Daniela de Souzy Maciela.