Víc body potřebují Jihočeši. Pohled do tabulky jasně napovídá, jaká před zápasem byla aktuální situace obou týmů. Polský trenér Jihostroje dokáže svůj tým výborně nachystat na důležité okamžiky. Dokáže sladit hvězdy ze zahraničí tak, aby doma ukázaly sílu. Alexandar Okolič, blokař ze Srbska, který do Č. Budějovic přišel teprve nedávno, se rychle sžívá s týmem. „Carísio je jeden z nejlepších nahrávačů, se kterým jsem se kdy setkal," pochválil Brazilce, který v Jihostroji plní roli kapitána. „Lepšíme se den po dni, zápas po zápasu, trénink od tréninku."

Zaplněná Sportovní hala od prvních výměn vytvořila úžasnou atmosféru, jednalo se přece o reprízu loňského finále, je vidět, že volejbal v Budějovicích mají lidé rádi. Přesnější a důraznější byli Lvi v úvodním setu, vedli už o 5 bodů. Trenér Kowal sáhl ke „dvojstřídání“, na palubovku šli zkusit štěstí nahrávač Emmer a univerzál van Schie. Jihostroj průběh setu zdramatizoval, stáhl rozdíl na 18:19. Pražané ale znovu přidali na razanci a také díky skvělým servisům bývalého hráče domácích Schoutena získali sadu pro sebe. Jihočeši do druhého dějství pozměnili sestavu, Balabanov zůstal na lavičce, vystřídal ho Leština, také van Schie nahradil Gonzáleze. Pražané vlétli do druhého setu jako lavina, Jihostroj musel stále dotahovat nepříznivý stav. Domácí zaostávali na servisu, také měli méně kvalitní příjem, a tak i přes velkou snahu ztratili i druhou sadu.

Zemřel Michal Galis. Na snímku uprostřed
Poslední cesta s "Čangem" Michalem Galisem. Kamarádi se s ním rozloučí v pondělí

Už se zdálo, že se Budějovice ve třetím dějství rozehrály, to přivedl do varu diváky dělovými servisy a perfektním útokem Gonzáles a domácí vedli. Ale ne nadlouho, mistr z Prahy hrál v pohodě, nahrávač Janouch se mohl spolehnout na všechny spoluhráče a Lvi mířili jasně za vítězstvím. Leština v koncovce přidal přímé body z podání, ty ale stačily jen na úpravu skóre. Jihostroj doma prohrál, pražský celek si upevnil první místo v tabulce extraligy.

Jihostroj ČB – Lvi Praha 0:3 (-19, -22, -22), rozhodčí Zdeněk Grabovský, Lukáš Spáčil, 87 minut. Jihostroj ČB: Luengas, Balabanov, González, Carísio, Sedláček, Okolič – libero Kovařík (Emmer, van Schie, Leština). Trenér: Andrzej Kowal.