Českobudějovický Jihostroj, jediný zástupce v nejkvalitnější klubové soutěži, poslal do skupiny A s řeckým Olympiakosem Pireus, Dynamem Moskva a vítězem posledního ročníku Trentinem.

Skupina více než těžká, ale volejbal je jen hra, ale stát se může cokoliv. „Na jednu stranu byl los velice krutý, dostali jsme to nejlepší, co může být. Na druhou stranu jsou to velice atraktivní soupeři pro diváky,“ podotýká prezident českobudějovického klubu Jan Diviš. „Náš cíl, konečně v Lize mistrů vyhrát, je složitější, ale musíme se s tím smířit,“ nedělá si těžkou hlavu. Největším tahákem pro diváky bude jistě italský velkoklub, jenž má ve svých řadách reprezentanty Itálie, Bulharska, Polska, Brazílie a Srbska. „Určitě ano, Italové jsou aktraktivním soupeřem. Ale mezi těmi třemi nebude velkých rozdílů,“ říká Diviš.

Po odchodu Argentince Boniniho do Španělska a smečaře Zacha do Francie klub stále pracuje na posílení kádru. Jelikož ale jednání stále pokračují, vedení ještě stále nic prozrazovat nechce. „Chceme jednání uzavřít tento týden. Není to jednoduché, příští týden budeme chytřejší,“ tvrdí prezident.

JAK LETOS V LIZE MISTRŮ?

2.-3. prosince: Jihostroj ČB - Dynamo MOSKVA
8.-10. prosince: TRENTINO Volley - Jihostroj ČB
15.-17. prosince: Olympiakos PIREUS - Jihostroj ČB
5.-7. ledna: Jihostroj ČB - Olympiakos PIREUS
12.-14. ledna: Jihostroj ČB - TRENTINO Volley
20. ledna: Dynamo MOSKVA - Jihostroj ČB