Vše nasvědčovalo tomu, že svou roli pětinásobný mistr zvládne. Rychle se ujal vedení a určoval tempo hry (6:3, 8:5).
Jenže po několika dalších výměnách se Zlín rozehrál, Jihostroji svým tvrdým podáním (především výborně hrající univerzál Krba) nedovolil přihrát a v obraně pak zastavoval jeden útok za druhým. Překvapení a nejistí domácí hráči nedokázali reagovat, set prohráli rozdílem sedmi bodů.

Druhé dějství načali domácí favorité mnohem lépe, když si dokázali přihrát a následně bezchybně útočit. Slibné a těžko vypracované vedení však dlouho neudrželi. Nad sítí se opět přestali prosazovat v polovině setu, navíc Zlín začal opět přidávat obětavé zákroky v poli (18:15, 18:20).

Ke druhému setbolu (24:21) se rychle probojovali dobrou obranou hosté, kteří spolu s Jihostrojem ukázali přítomným nekonečnou výměnu plnou výborných obranných zákroků. Jihočeši ještě zazlobili, ale na zvrat to nestačilo (23:24).

Do třetího setu vyslal trenér Budějovic Petr Brom za smečaře Tomáše Filu Martina Procházku. A zřejmě mu tento tah vyšel. Stejně jako v předchozích nepovedených setech se Budějovičtí dostali do vedení, tentokrát si jej ale pohlídali o mnoho lepším útokem, navrch přidali pár pohledných bloků (10:8, 18:16, 21:17).

Ve stejném tempu pokračovali obhájci titulu i nadále, opět v polovině setu ale nechali Zlín dorovnat (8:6, 15:13, 15:15, 17:17). V koncovce se odehrála dramatická bitva, když si Zlín došel pro mečbol (21:22, 23:24). Domácí tým ale skvěle ubránil a vynutil si prodloužení utkání.

V tie breaku Jihostroj ztratil slibně vypadající vedení (8:5, 10:9, 10:13), když neubránil především univerzála Krbu a podání smečaře Mračka a celý zápas ztratil.

"Už to vypadalo, že nás náš bývalý hráč Čajan usmečuje sám s univerzálem Motysem, nakonec jsme ale dobře ubránili. Výhra je velmi cenná, tady se jen tak nevyhrává," sdělil po utkání spokojený trenér Zlína Roman Macek.

Jeho protějšek Petr Brom tak spokojený nebyl. "Kupili jsme moc chyb, výkon nebyl nejlepší. Naše hra se odvíjí od přihrávky, pokud nemáme přihráno, nejde nám to. Kluci dostali zabrat, máme před sebou play off, tak směřujeme přípravu tímto směrem. Trápí nás nevyrovnané výkony."

Jihostroj ČB – Fatra Zlín 2:3 (-18, -23, 20, 24, –11)
Rozhodčí: Němeček, Krsek – Janoušek, Novotný. Čas: 123 minut , 500 diváků.
České Budějovice: Sládeček, Motys, Mach, Pochop, Čajan, Fila, libero Juračka – Michálek, Procházka, Dvořák, Habada. Trenér Petr Brom.
Zlín: Feňo, Krba, Čechmánek, Skyba, Tomáš, Mračko, libero Obdržálek – Přikryl. Trenér Roman Macek.