Volejbalisté Jihostroje už se plně koncentrují na jedinou soutěž. Českou extraligu. Do Č. Budějovic přijel soupeř z Beskyd. Dohrávka 19. kola měla jasného favorita. Varováním pro svěřence trenéra Kowala mohl být první letošní vzájemný duel v Beskydech. Jihostroj ve čtvrtek 16. listopadu sice vyhrál u soupeře 3:0, sety ale, především druhý a třetí, byly hodně dramatické. Jihočeši vyhráli 25:16, 25:23 a 29:27.

Povedený nápad! Děti v Římově si vyzkoušely olympijské disciplíny
To se povedlo! Olympiáda v Římově! Děti zkoušely i skeleton. Jako Fernstädtová

V domácím zápase Jihostroj nastoupil v silné sestavě, první domácí zápas si odbyl srbský blokař Aleksandar Okolič. Hosté z Beskyd začali velmi nebojácně, v utkání mohli jenom překvapit. Některé jejich útoky pořádně vystrašily obranu Jihostroje, také obr Danylov, 215 cm vysoký blokař, si připsal úspěšný blok, ale tlak domácích volejbalistů postupně narůstal, v koncovce setu už měli pohodlný šestibodový náskok. Druhý a třetí byly mnohem jednoznačnější, favorit nenechal nikoho na pochybách, kdo je v budějovické Sportovní hale doma. Dlouhou sérií na podání se blýskl Carísio, který střídal tvrdé podání s taktickým zkráceným servisem a hostující přihrávači si s ním nevěděli rady. V poli válel „modrý všudybyl“, libero Michael Kovařík, a také Okolič vydařenými útoky středem ukázal, proč si ho jako novou posilu Jihostroj vybral. Dalším skvělým servisem, tvrdou dělovkou, zápas ukončil nahrávač a kapitán Eduardo Sobrinho Carísio. České Budějovice i přes výhru za tři body zůstaly v tabulce na pátém místě, bod za Karlovarskem.

Jihostroj ČB – Black Volley Beskydy 3:0 (19, 15, 17), rozhodčí René Činátl, Petr Kvarda, 73 minut. Jihostroj ČB: Luengas, Balabanov, González, Carísio, Sedláček, Okolič – libero Kovařík (Zelenka). Trenér: Andrzej Kowal.