Překvapení po vyřazení Benátek nad Jizerou málem připravili příbramští Kocouři i v Českých Budějovicích.

První utkání semifinále volejbalové Uniqa extraligy domácímu Jihostroji vyšlo, po boji vyhrál s Příbramí 3:2. V úterý jej čeká odveta rovněž od 18 hodin, poté se přesune série k soupeři.

Pohledné utkání v pondělí kazili jen hostující fanoušci, kteří zřejmě zabloudili při cestě na soutěž o největší hluk.

V sestavě domácího celku nastoupil nahrávač Michal Sládeček i se zlomeným malíčkem na levé ruce. První dva sety ztratili Jihočeši vždy po slibně rozjetém začátku. Hosté dobře bránili a vedení, které si vybudovali, udrželi vždy až do konce.

Jenže další dvě dějství už byla v režii Jihostroje. Především ve třetím setu Příbram k ničemu nepustil, ve čtvrtém ale přišel o slibné vedení a odvracet mečbol musel úspěšným útokem Motys.

V tie breaku vedla Příbram už 6:3, při snížení Jihostroje na 5:6 si řekli hosté o žlutou kartu, když se odmítali postavit ke hře a neustále diskutovali s rozhodčími. I když vedli ještě 9:8, Budějovičtí skvělou obranou otočili na 11:10. V závěru se oba celky střídaly ve vedení (11:12, 13:12, 14:13). Vítězství zařídil blokem Motys.

„Výborný zápas na úvod série, hrál se kvalitní volejbal. Výborná atmosféra, dramatický a hodně emotivní zápas, pro nás s nešťastným koncem,“ zhodnotil trenér Příbrami Jan Svoboda.

„Zápas měl kvalitu, bylo to klasické play off. První domácí utkání jsou těžká, soupeř přijede bez nervů, to se potvrdilo i dnes. Hosté hráli bez chyb. Nepoložili jsme se, urvali jsme bojovností tie break,“ byl šťastný kouč Jihostroje Petr Brom.

Jihostroj Č. Budějovice – Vavex Příbram 3:2 (-21, -17, 14, 24, 13), diváků 1050. Rozhodčí Kvarda, Fink, čas: 128 minut.

Jihostroj: Sládeček, Motys, Smrčka, Mach, Fila, Torcello, libero Juračka – Sukuba, Čajan, Michálek.
Příbram: Pekárek, Kriško, Zach, Křesťan, Čížek, Prajzler, libero Bence – Kott, Havrlík, Rosenbaum, Málek.