Trenér Jihostroje České Budějovice Andrzej Kowal postavil navlas stejnou základní sestavu jako v prvním zápase. Je vidět, kterým hráčům věří, jakou si vybudoval osu týmu a to hraje velmi důležitou roli. Na post univerzála se vrátil Gonzalez, na libero naskočil od začátku Kovařík. Kowal si tím otevřel i vrátka pro případná střídání, která týmu mohou pomáhat v krizových situacích.

První set zvládli Jihočeši naprosto bravurně. Úžasně zahrál Gonzalez, pozičně držel obranu Balabanov, a když se mu přestalo dařit, spolehlivě ho zastoupil Leština. I po ztrátě náskoku Jihostroj udržel vedení: 25:23 a 1:0 na sety.

Elio Thondike Saez (vlevo) a Alejandro Miguel Gonzalez
Kubánec Elio má sestru, žije v Matanzas, odtud je Kubánec Miguel z Jihostroje

Pochválit jednoho hráče nejde. Každý měl své úkoly, ty plnil svědomitě. Kovařík přihrával, stejně jako Balabanov, nad sítí útočně kraloval Gonzalez, kterému smeče připracoval Carísio. V roli nahrávače se nedobrovolně několikrát ocitl i blokař Okolič a zvládl svoji roli až překvapivě dobře. Jihočechy trápil servisem Rodriguez, ale koncentrovaný výkon znamenal výhru také ve druhém setu.

Ve třetím setu zase fantasticky pomohli střídající hráči. Emmer a van Schie skvěle zaskočili na Carísia a Gonzaleze. Jihostroj dotáhl soupeřův čtyřbodový náskok, a dokonce šel do vedení 22:21.

Karlovarsko - Jihostroj ČB 0:3 (-23, -22, -23), rozhodčí Krtička, Buchar. Jihostroj ČB: Carísio, Gonzalez, Sedláček, Okolič, Balabanov, Luengas - Kovařík (Ondrovič, Leština). Stav série 0:2. Další zápas se bude hrát ve středu v Č. Budějovicích.