Po prvních vyrovnaných výměnách se Jihočeši osmělili a pestrou útočnou hrou si brzy vydobyli čtyřbodový náskok, který udržovali až do konce (11:8, 15:12, 19:15, 22:20, 24:20). Přesné nahrávky Michala Sládečka využívali jeho spoluhráči s velkou úspěšností. I když se Příbramští vedení reprezentačním trenérem Janem Svobodou snažili dotahovat ve skóre, povedlo se jim to maximálně na dva body. Na budějovický útok byli krátcí, velké problémy jim dělal pipe, který nahrávač Jihostroje zařazoval do hry poměrně často.

I ve druhém setu pokračovali domácí v náporu, při podání nahrávače Příbrami Pekárka si ale trenér Petr Brom musel vzít první oddechový čas v zápase (4:2, 10:12). Při sérii exbudějovického smečaře Vojty Zacha vedli hosté už o čtyři body (10:14,12:16). Plachtící podání hostí přineslo druhou neúrodnou sérii Jihostroje znovu o pár chvil později, prosadit se v útoku nedokázal při servisu kapitána Kocourů Havrlíka (12:18). Výborná obrana Středočechů v poli zaskočila domácí tým, který si nevěděl v útoku rady.

I ve třetí sadě dělali hosté svým podáním problémy Budějovicím. Těžké bodové míče přestala uhrávat opora domácích univerzál Motys, chvilkový výpadek ale žádné drama neznamenal. Stav byl až do poloviny setu vyrovnaný (9:9, 12:11). Když poté pozlobil Argentinec Torcello příbramské přihrávače, utekl Jihostroj na 15:12. Vedení si Budějovičtí uhlídali, v koncovce setu ještě navyšovali při souhře Sládečkova tvrdého podání s kvalitní obranou.

Čtvrté dějství vypadalo zprvu na snadnou kořist domácích,ale pak rychle utekli hosté po chybách Budějovic na příjmu auž už tovypadalo, že na řadu přijde pátý set. Smrčkova série podání ale znamenala obrat (12:16, 17:16).

Jihostroj Č. Budějovice – Vavex Příbram 3:1 (21, -18, 18, 21)
Čas: 101 minut , rozhodčí: Fink, Kvarda – Aubrecht, Sokol, 920 diváků
Č. Budějovice: Sládeček, Motys, Čajan, Torcello, Sukuba, Smrčka, libero Juračka – Fila, Michálek, Dvořák, Mach.
Příbram: Pekárek, Křesťan, Havrlík, Kriško, Zach, Čížek, libero Bence – Kott, Prajzle, Málek, Rosenbaum.

Hlasy po utkání:
Jan Svoboda (PB):
„Vyrovnaný dobrý zápas. Myslím, že bodík bychom si zasloužili.“
Petr Brom: (ČB): „Jsme rádi za tři body. Myslím, že v průběhu zápasu jsme se netrefili do podání. Chtěli jsme ublížit na přihrávce. Měli jsme hodně ubráněných míčů, ale nedokázali jsme jich zužitkovat.“

Ostatní výsledky: DHL Ostrava - ČZU Praha 3:1 (23,14,-23,18), Zlín - Slavia Havířov 3:2 (-23,-21,18,23,15), Benátky nad Jizerou - Dukla Liberec 3:1 (14,23,-23,19), Kladno - Odolena Voda 1:3 (25,-24,-16,-18).