I druhé utkání ve finále extraligy volejbalisté Českých Budějovic vyhráli. Podali lepší výkon oproti úvodnímu duelu, zvládli dramatickou koncovku čtvrtého setu a v sérii hrané na čtyři vítězství vedou 2:0. V pátek a sobotu je čekají dvě těžké bitvy v Ostravě.

Druhé domácí utkání nemohli Jihočeši začít lépe. „Podání bude v sérii rozhodovat,“ věštil po první výhře 3:2 českobudějovický univerzál Radek Motys. A jeho slova potvrdil první set.
Jihostroj tvrdě podával, body přidávali svými projektily hlavně Sládeček s Motysem a hosté svými chybami v útoku. První sadu měli ve své režii domácí.

Ve druhém měli těžší situaci, Ostrava se zlepšila a držela krok. Po sérii zkažených podání na obou stranách se přes hosty přehoupli domácí hráči a drželi si dvoubodový náskok až do koncovky. V ní pro sebe získali několik důležitých a dlouhých výměn, ubránili klíčové hráče hostů a slavili vítězství.

Třetí set se Jihostroji nepovedl. Tedy až na několik závěrečných výměn. Ostravští v koncovce přišli o slibné vedení i o šest setbolů, ale využili chyb a slabého podání domácích a set těsně vyhráli.

S horším příjmem ve čtvrtém setu Jihostroj neustále dotahoval vedení hostů. I tentokrát odvracel šest setbolů, sám měl pět mečbolů. Nekonečné drama ukončil až univerzál Jihostroje Radek Motys.

„Podle předpokladů je série vyrovnaná. Dnes jsme začali hodně špatně, vedení 2:0, které Jihostroj získal, se těžko otáčí. Chyběly nám síly i štěstí, Jihostroj vyhrál zaslouženě. Oproti prvnímu zápasu, kdy si myslím, že jsme byli lepší a měli vyhrát. Doufám, že si s tímto stavem poradíme doma,“ sdělil po utkání kouč Ostravy Zdeněk Šmejkal.

„S tím souhlasím. Ostrava hrála včera hodně dobře. Dnes jsme ji v prvních dvou setech přehráli, ač jsme zkazili hodně podání. Ve třetím setu jsme ztratili náskok, ten zápas se začal otáčet a dramatizovat. Naštěstí jsme zápas zvládli,“ řekl trenér Jihostroje Petr Brom.

Jihostroj ČB – Ostrava 3:1 (17, 21, 27, 32)
Rozhodčí: Fink, Kvarda – Aubrecht, Novotný, čas: 127 minut, 2200 diváků. Stav série: 2:0.
Č. Budějovice: Sládeček, Motys, Sukuba, Mach, Fila, Čajan, libero Juračka – Michálek, Smrčka, Torcello.
Ostrava: Haník, Michalovič, Kubala, Sobotka, Správka, Mikula, libero Václavík – Chochlík, Mauler, Kozák, Malínek.