Jihostroj začal dobře, když už od prvních výměn prvního dějství udával tempo hry. Rychle si vypracoval pětibodový náskok, avšak v polovině setu nechal soupeře vyrovnat. Na druhý nástup domácího celku už Středočeši nestačili a prohráli rozdílem tří bodů.

Druhá sada měla v podání Jihočechů klasický průběh. Jako téměř v každém utkání druhý set nezvládli. Ve třetím setu se oba celky přetahovaly o vedení, ale ani jeden nedokázal utéci na více než dva body. Trenér Petr Brom vyslal na hřiště za nepříliš úspěšného smečaře Filu Michálka, a ten pomohl. Když přidal Čajan v závěru dvě poloesa a jeho spoluhráči na síti ubránili, šli domácí do vedení 2:1 na sety.

Čtvrtý set se Bromově družině vůbec nepovedl. Netaktické nahrávky, nepříliš efektivní útok Jihostroje a dobrá hra v poli Příbramských přinesla téměř debakl. Ani výměna nahrávačů domácímu celku nepomohla a prohrál propastným rozdílem.

Rozhodnout tak musela zkrácená sada. V ní šli jako první do vedení Budějovičtí (8:6, 10:9), bojovnost hostů ale konec oddalovala. Ti stejně jako po celé utkání více bojovali, hlavně dobrou obranou v poli se drželi na dostřel. Závěr ale zvládli pětinásobní mistři s přehledem.

Jihostroj ČB – Příbram 3:2 (22,–18,21,–16,13)

Čas: 123 minut, 800 diváků

ČB: Sládeček, Motys, Mach, Pochop, Fila, Čajan, libero Habada – Juračka, Michálek, Dvořák, Sukuba

Příbram: Haník, Hýský, Kriško, Havrlík, Čížek, Křesťan, libero Bence – Kott