Jihočeši ve dvou zápasech porazili Ústí nad Labem hladce, třetí zápas ale začali lépe Severočeši.

Duel o postup řídila dvojice sudích Činátl – Rychlík.

Trenér René Dvořák vyslal do boje očekávanou sestavu. Na nahrávku vyběhl Španěl de Amo, blokařskou dvojici vytvořili Mach s Ondrovičem, smečařskou Michálek se Staplesem. Kormidelník Jihostroje se rozhodl pro mladšího univerzála, tím je v Jihostroji v letošní sezoně levoruký dvacetiletý útočník Marek Šotola. A libero? Samozřejmě Martin Kryštof.

První se přinesl nečekanou komplikaci. Bez zábran hrající hosté tvrdě smečovali, bojovali v poli, působili uvolněně, zato domácí byli těžkopádní a rozjížděli se jen pomalu. Body přibývaly na straně Ústí, které za necelou půlhodinu dokráčelo ke čtyřem setbolům v řadě.

Set domácí ztratili. Hosté zaslouženě vyhráli 25:21.

Už v průběhu prvního dějství trenér Dvořák sáhl k výměně univerzálů, místo Šotoly naskočil do utkání zkušenější Křesťan. Právě tento hráč přitlačil na pilu a sbíral body pro svůj tým jako na běžím pásu.

Poprvé si oddechový čas vybíral trenér Ústí Jakub Salon za stavu 7:3 pro Jihostroj. Jenomže jeho týmu to vůbec nepomáhalo. Českobudějovičtí se uklidnili, drželi si výrazný bodový odstup a druhý set se stal jejich kořistí.

Jihostroj zvítězil přesvědčivě rozdílem třídy 25:12.

Poslední míč v setu proměnil tvrdou ranou ze zadní zóny právě univerzál domácího týmu Filip Křesťan.

Na utkání do Sportovní haly dorazila tisícovka diváků, kteří nadšeně povzbuzovali svůj tým, který byl nejen velkým favoritem čtvrtfinále, ale také dalších bojů v play off. Ty začnou třetího dubna. Střetnutí v hledišti sledoval i bývalý velmi úspěšný trenér Jihostroje Petr Brom, který v současnosti plní roli sportovního ředitele právě Ústí.

Zápas Jihostroj zvládl a zajistil si postup do semifinále nejvyšší soutěže

Jihostroj ČB – Ústí nad Labem 3:1 (-21, 12, 21, 17). Série: 3:0. Diváků 1134.

Jihostroj ČB: de Amo, Šotola, Mach. Ondrovič, Michálek, Staples – Kryštof (Křesťan, Kraffer, Fila, Todua, Kupilík). Trenéři René Dvořák a Tomáš Skolka.