Bod, se kterým se českobudějovický Jihostroj vracel domů, ale může být v konečném účtování hodně důležitý.
Středeční zápas, který podle oficiálních údajů sledovalo 600 fanoušků, se nakonec proměnil ve volejbalový maraton. Po 114 minutách se ve studeném prostředí poloprázdné haly před chladnými fanoušky radovala Budva.

Trenér Jihostroje Jan Svoboda od posledního extraligového utkání v Liberci opět proměnil složení základní sestavy. Důvěru, stejně jako v předchozím střetnutí Ligy mistrů v Novosibirsku, dostalo v Budvě mládí. Talentované Habra, Sobotku, Juračku a Kriška doplnili zkušenější Mach (blokař) a Rojas  s Pláteníkem (smečaři).

Novotný, Sukuba a Zapletal, kteří na svých postech vstupovali do sezony jako „jedničky", zůstali znovu pouze na lavičce. Jen epizodně se se ve hře objevil až v závěru zápasu nahrávač Petr Zapletal, další volejbalisty trenér ke střídání nepovolal vůbec.

O postupujícím do další fáze Ligy mistrů je po 5. kole rozhodnuto. Ze skupiny B se těší na pokračování v Champions League Novosibirsk a Berlín. Do Poháru CEV se ze třetího místa posune buď Jihostroj, nebo Budva.

Jihočeši mají po středečním utkání velmi dobrou výchozí pozici. Před svým rivalem mají jednobodový náskok, přitom budou hrát doma s Berlínem, Budva poletí do Ruska.

„Konečně jsme uhráli v těžké skupině první vítězství v této soutěži, opravdu jsme po něm hodně toužili, můžeme s dobrou náladou odletět do Ruska," naznačil po utkání proti Jihostroji  trenér Siniša Reljič, že jeho tým ještě v boji o konečné třetí místo neřekl poslední slovo. Prim ve středu večer  hrál Oliver Venno. „Nakonec byl nejlepší, to potvrzují také statistiky."

Venno si s obranou Jihostroje nedělal žádný problém. Nasbíral 29 bodů. „Nepoletíme do Ruska jen proto, abychom prožili dlouhou cestu, chceme ukázat náš nejlepší výkon, získat nějaké body, případně si vybojovat účast v CEV Cupu," tvrdí kouč Reljič, jehož slova doplnil kapitán Markovič. „Nemůžeme být spokojeni s tím, jak jsme hráli v některých úsecích zápasu, ale chtěli jsme vyhrát, to se počítá. Vítězství nad Budějovicemi nám dává impuls pro další utkání v Rusku."

I proto musí být Jihočeši maximálně obezřetní. Neměli by dovolit, aby Budva získala v Novosibirsku víc bodů, než dokáže vybojovat Jihostroj doma s Berlínem.

V sobotu tým trenéra Svobody od 18.00 přivítá v osmém kole extraligy Havířov.