Předposlední utkání základní části Uniqa extraligy mužů čeká volejbalisty českobudějovického Jihostroje ve čtvrtek.

V domácím prostředí přivítají svěřenci trenéra Petra Broma sedmý Havířov (18). V sobotu pak zakončí dlouhodobou fázi nejvyšší domácí soutěže zápasem v Ústí nad Labem.

O první místo v tabulce už nikdo Jihočechy nepřipraví, zajistili si jej už sobotním vítězstvím 3:1 v Benátkách nad Jizerou. I tak neponechává budějovický kormidelník nic náhodě.

Do bojů vyšle nejsilnější sestavu. Stejně tak i v Ústí. „Na tom jsme se shodli i s hráči, že pohodu, co se týče hraní, chceme udržet. Nepodceníme nic. Momentálně se nám daří a já nejsem příznivcem, a to jsem řekl hráčům, experimentů se sestavou. Je důležité jet na vítězné vlně až do play off,“ vysvětluje Brom.

Havířovu se na půdě soupeřů daří více než doma. „Venku z nich spadne zodpovědnost a hrají dobře. To potvrdili v posledních zápasech. Sázejí hlavně na podání, kterým budou chtít zatlačit i na nás,“ dodává trenér Jihostroje.

Kdy na play off:


Předkolo play off (7.-10. místo):
22., 24., 26. března

Čtvrtfinále (na 3 vítězství):
30., 31. března, 3. a 4. a 7. dubna

 Semifinále (na 4 vítězství):
11. 12. dubna., 15. 16. dubna, 18., 20. a 22. dubna

 Finále (na 4 vítězství):
25., 26. dubna, 29., 30. dubna, 2., 4. a 6. května

O třetí místo (na 2 vítězství):
25., 27. a 30. dubna

*Začátky domácích utkání jsou v 18 hodin. Změna jen v případě přímých přenosů ČT.

Junioři o semifinále

Velice důležité utkání mají dnes před sebou junioři Jihostroje ČB. Ti v pátém rozhodujícím utkání čtvrtfinále extraligy hostí od 17.30 tým Velkého Meziříčí. Celek trenéra René Dvořáka vyhrál v domácím prostředí úvodní dva zápasy (3:2, 3:0), na Moravě se ale série vyrovnala (1:3, 1:3).

Výhodu domácího prostředí by měli podle slov kouče mladíci využít, i když nemohou počítat s pomocí jedné z opor smečaře Pochopa. „Rozhodně nás nečeká nic lehkého, Velké Meziříčí má v týmu dva reprezentanty. O postup do semifinále se popereme,“ říká René Dvořák, jehož s týmem EGE ještě čeká v pátek a sobotu finále I. ligy.

I. liga ženy o 7.-8. místo:

Rokycany - České Budějovice 2:3 (-22,18,-9,20,-12) a 3:0 (20,19,19), stav série 1:1

Sestava: Křížová, Kotková, Malečková, Marková, Čermáková, Sebeniová, Matějů a libera Kolářová a Baronová.

Poslední zápas letošního ročníku 1. ligy žen odehrají volejbalistky VŠSK Slavia PF ČB na domácí palubovce. V sobotu od 18 hodin se v hale Na Sádkách Jihočešky porvou o sedmé místo. Z Rokycan přivezly jedno páteční tie-breakové vítězství a sobotní prohru, čímž se pro rozhodující zápas vrací před své publikum.