Volejbalisté Jihostroje nezvládli druhý duel série o bronz, prohráli na horké příbramské palubovce 0:3. V sérii je vyrovnáno 1:1 na zápasy, rozhodující zápas bude sehrán v českobudějovické Sportovní hale v úterý od 18.00.
Utkání v příbramské hale začalo pro Jihočechy výtěčně. Ti vedli 2:0, nakročili sebevědomě ke třemímu bodu, jenže ten poněkud lehkovážně přenechali soupeři a sebedůvěra se vypařila jako pára nad hrncem. Naopak Příbramští přitlačili na servisu a vyhráli první set 25:21.
Celý zápas se hrál v ohlušující atmosféře. Domácí fanoušci byli velmi hlasití, pozadu nezůstával ani sympatický sektor pro příznivce Jihostroje. Druhý set se podobal prvnímu. Lehkou pozici na postu univerzála neměl Radek Motys. Útočil tvrdě, jenže převážně do připraveného bloku. Na Motysově nepohodě se možná podepsala i viróza, která klíčového muže budějovické ofenzivy v týdnu trápila i s horečkami. A tak trenér Brom sáhl k netradičnímu kroku. Na post diagonálního hráče vyslal Filu. A ten si nevedl zle. Kvalitní záblesky ve hře měl i mladík na smeči Michálek, jenomže potřebná energie tentokrát scházela Čajanovi. Zato Haník často využíval razantního Hýského a stavem 25:19 vedla Příbram 2:0. „Nevím proč, ale jsme zakřiknutí,“ hodnotil budějovický nahrávač Michal Sládeček.
Ve třetím setu se dlouho zdálo, že Budějovičtí se prosadí proti nepřízni osudu. Bromův tým pochytal velké množství balonů, ale ty bodovky! Z chycený míčů se Jihostroji podařilo dohrát jen naprosté minimum, i proto úřadující mistři ztratili i třetí koncovku. Příbram podporovaná výborným publikem vyhrála zaslouženě. Zítra čeká fanoušky na jihu velká bitva, podle dostupných informací se boj nebude odehrávat jen na palubovce, ale i v hledišti, hladoví fanoušci z Příbrami se totiž do Č. Budějovic chystají v hojném počtu.

Hlasy trenérů

Petr Brom (Jihostroj ČB): „Určitě rozhodla příbramská obrana. Blok a hra v poli. My se po kůlech vůbec nedokázali prosadit, kromě Michálka, který na svůj věk zahrál nějaký standard. Soupeř skákanou plachtou trefoval třeba Čajana, my se s tím nedokázali poprat. Když jsme si nepřihráli, měli jsme problémy. Třetí duel, zase bude velká nervozita. Kdo vyhraje, bude mít bronz. Budeme se snažit zlepšit, co nám nešlo, tento zápas praštíme za hlavu. Věděli jsme , že to tu nebude lehké. Doufáme, že nám přijdou na pomoc fanoušci. Musíme se snažit.“
Jan Svoboda (Příbram): „Vypadá to, že jsme vyhráli jednoznačně, byl to ale nelehký zápas. Sety byly vyrovnané, vyhráli jsme zaslouženě, ve všech jsme vedli. Budějovice to nevzdávaly, obvzlášť Pochop útočil i bránil. On soupeře držel. Stav je vlastně zase nula nula, pokračuje se v úterý na jeden výstřel v Budějovicích.“

Fakta ze zápasu

O 3. místo – 2. zápas: Příbram – Jihostroj ČB 3:0 (21, 19, 22), rozhodnout se musí na jihu Čech v úterý, zápas začne v osmnáct hodin. Rozhodčí: Pavelek, Kovář. Čas: 84 min. Diváci: 715. Stav série: 1:1.
Příbram: Haník, Kriško, Havrlík, Čížek, Křesťan, Hýský – libero Bence (střídal Kott). Trenér Příbrami: Jan Svoboda
Jihostroj ČB: Sládeček, Motys, Michálek, Čajan, Mach, Pochop – libero Habada (Fila, Sukuba). Trenér Petr Brom.
Stav série 1:1, poslední zápas v úterý v Č. Budějovicích (18.00)