Hned od úvodu hráči předváděli lítý boj o každou výměnu. Skóre se přelévalo ze strany na stranu, ke slovu byl několikrát vyzván i videorozhodčí. Velkou porci nahrávek dostávali především oba univerzálové a také domácí blokař Radek Mach. České Budějovice si udržovaly mírný dvoubodový náskok. V polovině setu se ale za koncovou čáru postavil Křesťan a svým servisem zařídil pohodlné vedení do koncovky. A Filip Křesťan sadu také smečí ukončil.

Liberecké volejbalisty prohraný set nerozhodil, úvod druhého dějství patřil jim. Výborně bránili, nedělali chyby a rázem vedli o čtyři body (10:6). Domácí ale měli v zádech vynikající publikum, které je hnalo za každým bodem. Trenéři Nekola i Dvořák sáhli v průběhu setu k výměně největší úderné síly, univerzála. Oba levorucí mladíci svému pomohli, štastnější a úspěšnější ve druhém setu byl však domácí Marek Šotola a Jihostroj.

Dukla se nevzdávala a znovu zahájila ofenzívu. Indra i Šotola zůstali na palubovce, jinak se sestavy nezměnily. Znovu velmi vyrovnaný vývoj, vedení se přelévalo z jedné strany na druhou. Řadu důležitých bodů si na své konto připsal šikovný Staples. Poslední míč v zápase zařídil ranou Šotola a Jihočeši se mohli radovat z prvního vítězství ve finálové sérii. Nejlepším hráčem byl právem vyhlášen nahrávač domácího týmu Miguel Angel de Amo.

Jihostroj České Budějovice – Dukla Liberec 3:0 (19, 21, 22) čas: 92 minut, rozhodčí: Činátl, Rychlík, diváků: 2 530, stav série 1:0.

České Budějovice: Michálek, Mach, Křesťan, Staples, Todua, de Amo – libero Kryštof (Fila, Šotola, Ondrovič). Trenér: René Dvořák.

Dukla Liberec: Pietruczuk, Leikep, Štokr, Grut, Veselý, Biernat – Kopáček, Kunc (Indra, Správka, Holubec, Srb). Trenér: Michal Nekola