Český volejbalový mistr má velké starosti se zraněnými oporami (Michálek, Fila), na tento seznam před zápasem s Ústím přibyl ještě univerzál Michal Kriško (koleno).

Zato smečař Petr Michálek se pomalu vrací do formy, k utkání byl zatím připraven na lavičce náhradníků.

V prvním setu hosté neměli co nabídnout. Domácí vlétli do prvních výměn jako uragán, dařilo se i Plevovi, který na postu univerzála nahradil zraněného Kriška. Jihočeši deklasovali svého soupeře ze severu stavem 25:10.

V bratrském souboji zablokoval na středu sítě Radek Mach svého mladšího sourozence Martina, to už favorit vedl vysoko 16:7. Habr ústeckou obranu rozstřílel servisem, stejně se vedlo i Kulihovi. Také druhý set se odehrával naprosto jasně v českobudějovické režii: 25:15.

Ve třetím pokračování se obraz hry změnil, ale jen do prvního technického time outu – 8:6. Pak opět palubovku na sto procent ovládly České Budějovice. Jihostroj vyhrál výrazným bodovým rozdílem i třetí set (25:15), celkově zvítězil 3:0 na sety a přerušil tak sérii čtyř porážek v řadě (2 v extralize + 2 Lize mistrů).

Jan Svoboda (Jihostroj ČB): „Trefovali jsme se do servisu, bylo to utkání, které nám vyšlo. Sestavu už šestý zápas lepíme, jsem rád, že jsme zápas zvládli. Zásadní změnou byl Pleva za Kriška, pochvalu zaslouží Radek Mach. Kriško má problém s operovaným kolenem, jde na vyšetření, aby se ukázalo, co s ním bude dál."

Jan Malina (Ústí): „Není co hodnotit. Na začátku jsme chvíli vzdorovali, jinak nás domácí hlavně na servisu přehráli. My měli problémy se ztrátou, potíže na přihrávce. Nepomohli jsme si ani servisem."

7. kolo extraligy volejbalistů: Jihostroj Č. Budějovice – Ústí nad Labem 3:0 (10, 15, 15), rozhodčí Gall, Pecháček, čas: 55 minut. Diváků: 653. Jihostroj ČB: Habr, Pleva, Mach, Sobotka, Kuliha, Šulista – libero Hupka. Trenér Jan Svoboda.