Volejbalisté DHL Ostrava porazili ve finále Českého poháru Duklu Liberec na její palubovce 3:2 (21, –24, –23, 25, 6) a přerušili tak nadvládu Severočechů v této soutěži.

Ti triumfovali ve třech předchozích ročnících, letos toužili po čtvrtém. Jenže vedení 2:1 na sety nedokázali využít.
Do finále se týmy probojovaly na konci roku 2009 ze dvou semifinálových skupin. Ostravští hlavně díky výhře 3:2 nad Budějovicemi v posledním utkání ve čtyřčlenné skupině.

Liberec prošel do boje o cennou trofej suverénně, ztratil pouze jeden set se zlínskou Fatrou.

S oběma finalisty se utkají volejbalisté českobudějovického Jihostroje během týdne. Nejprve v sobotu přivítají ve své hale Ostravu (17.30), v úterý pak hrají v Liberci, těžký trojboj zakončí na půdě vicemistrů ve čtvrtek na Kladně.

Poté si „trochu oddychne“ v lehčích zápasech se Zlínem, Benátkami nad Jizerou, Příbramí a Havířovem.

Trenér mistrovského celku Petr Brom doufá, že než se v sobotu rozběhne náročný program, bude už jeho tým kompletní. Tedy v rámci možností. „Máme po dlouhé době celý týden na trénování, tak se budeme snažit doléčit zranění, snad se dají do kupy i marodi,“ přál si po vítězném utkání s ČZU Praha (3:0).

V něm hrál smečař Miroslav Čajan s teplotou, včera ale trénoval.
Blokař Michal Sukuba kotník ještě minimálně tři týdny zatěžovat nemůže, do zápasu s Ostravou nebude zřejmě fit ani smečař Martin Procházka, jenž má horečky.

O něco lépe už je na tom libero David Juračka. I jeho skolila nemoc a proti ČZU chyběl. „Já snad budu brzy zdravý, snad i mé naražené prsty splasknou. Proti Ostravě bych už chybět neměl, hrát ale asi ještě nebudu,“ míní talentovaný hráč. „V kabině nám teď trochu lítá chřipečka a nachlazení, snad to brzy odezní,“ věří.

Volejbalový ples

V sobotu 6. března pořádá Volejbalový klub Jihostroj Č. Budějovice v Kulturním centru Bazilika již druhý Volejbalový ples. „Uvidíte hráče trochu jinak, než jste zvyklí, a vyhrát můžete také hodnotné ceny v tombole,“ vzkazuje masér Filip Hoch, jeden z hlavních organizátorů. Předprodej vstupenek (300 a 330 kč) probíhá v Bazilice.