Znovu se zraněným Radkem Machem pouze u mikrofonu se pustili volejbalisté Jihostroje do soupeře v semifinále Českého poháru, do Dukly Liberec.

České Budějovice vlétly do utkání parádně, utvořily si až tříbodový náskok. Ale v polovině setu Liberec začal zlobit na podání, srovnal skóre a v těsné koncovce si pohlídal vedení.

Jihostroj stále nemohl najít rytmus. De Amo vsadil na Schoutena a Jihočeši ve druhém setu utekli na 20:17. Pak se ale nepochopitelně z jejich hry vytratila pohoda, Liberec naopak zdobila obrana na síti a odvaha v útoku. První setbol Budějovice ještě ubránily, ale druhý už nekompromisně Tomáš Kriško proměnil.

Zápas se velmi povedl libereckému Michalovi Kriškovi na univerzálu, který dříve také působil pod Černou věží a byl tahounem svého týmu. Jihostroj bojoval, vydřel třetí sadu, ale to bylo všechno. Do finále Českého poháru se Jihočeši neprobojovali.

Jihostroj České Budějovice – Dukla Liberec 1:3 (-23, -23, 24, -18)

Čas: 121 minut. Rozhodčí: Pecháček, Grabovský. Bez diváků.

České Budějovice: Stoilovič, Schouten, Todua, Michálek, de Amo, Ondrovič – libero Kryštof (Polák, Zmrhal, Piskáček). Trenér: René Dvořák.

Liberec: Michal Kriško, Tomáš Kriško, Krajčovič, Kovalčuk, Šulista, Leikep – libero Kopáček, Pavlíček (Šafranovič, Štokr, Srb, Suda). Trenér: Michal Nekola