Do základní sestavy tentokrát trenér Dvořák poslal oproti minulému zápasu smečaře Filu, univerzála Šotolu a blokaře Toduu a díky přesnému příjmu a následné kombinační hře si hned v úvodu domácí vypracovali náskok 15:11. Ovšem tento stav jakoby Jihostroj zastavil. Díky výbornému servisu a několika blokům v řadě Kladno dorovnalo, a dokonce se do koncovky dostalo do vedení. Budějovice už nedokázaly zareagovat a prohrály první set 22:25.

Bylo vidět, že Středočeši si nepřijeli pro porážku a v bojovném výkonu pokračovali i v druhém setu. Od začátku nastoupil Mečkarov a Mach a za stavu 7:8 střídal i Křesťan. Domácí hráči dělali nevynucené chyby a nemohli se dostat do tempa 9:12. Od poloviny setu se opět role změnily a začal boj o každý balon. Jihočechům skvěle fungoval útok s Michálkem, a tak v koncovce vedli 23:22, poslední bod patřil zejména liberu Kryštofovi, který krásným zákrokem v poli ubránil kladenského univerzála 26:24.

Až do stavu 7:1 se ve třetím setu držel na podání domácí Mečkarov a dělal hostům velké problémy. Jihostroj skvěle bránil jak v poli, tak na síti a připisoval další a další body 14:5. Budějovickým vše fungovalo, De Amo dostal do útočné pohody všechny své spoluhráče. Trenér Fortuník na hřiště postupně poslal skoro všechny hráče z lavičky, ale ani to nezabránilo velkému bodovému rozdílu 25:14.

Ani po hodně nepovedeném setu se osmý tým tabulky nevzdal a za stavu 1:3 si trenér Dvořák bral oddechový čas. Byl to opět Mečkarov, který svým razantním podáním nastartoval zpět celý tým 13:10. Kladno se ještě pokusilo vzdorovat, především Okosanovič byl hlavním tahounem 18:18. Velice dlouhá a důležitá výměna, plná obětavých zákroků v poli, patřila domácím 20:19, ovšem v koncovce 22:24 se za základní lajnu postavil kladenský univerzál a neuvěřitelnou silou na servisu se postaral o nečekaný obrat a dotáhl zápas do pátého setu.

Tie break byl od začátku vyrovnaný a oba týmy bojovaly ze všech sil o vítězství 8:8. V koncovce i za přispění střídajícího Toduy byli nakonec šťastnější domácí.

Jihostroj České Budějovice – Kladno volejbal cz 3:2 (-22, 24, 14, -24, 11) čas: 138 minut, rozhodčí: Krtička, Fink, diváků: 1056.

České Budějovice: Michálek, Ondrovič, Šotola, Fila, Todua, de Amo (Mach, Mečkarov, Křesťan, Zmrhal) – libero Kryštof. Trenér: René Dvořák.

Kladno: Zajíček, Vemič, Hýský, Van Haarlem, Sobotka, Okosanovič (Kuboš, Fortuník, Wallisch, Vostárek) – libero Moník. Trenér: Milan Fortuník.