Bez ohledu na úspěch nebo neúspěch v Play off Poháru CEV, tedy v aktuálním dvojboji  s belgickým Maaseikem,  volejbalisté Jihostroje České Budějovice finančně velmi dobře vědí, na čem jsou. Jihočeši hrají skvěle. Tažení pohárovou Evropou se v sezoně 2022/23 opravdu daří. Co pro Jihostroj znamená úspěch v Poháru CEV po finanční stránce? Vydělá klub na účasti v této prestižní soutěži? "Hranicí toho, abychom mohli říct, že pro nás účast v evropském poháru není finančně ztrátová, ale ani výdělečná, by byl až postup do semifinále," vysvětluje generální manažer dlouhodobě nejlepšího jihočeského volejbalového klubu Robert Mifka. "Náklady na jedno kolo soutěže, na jeden dvojzápas, se pohybují od 350 000 do 500 000 korun." Na čem záleží? Na spoustě okolností. "Ty částky jsou v závislosti na destinaci," potvrzuje Mifka. Ze strany evropské volejbalové federace CEV je jemným finančním bonusem dotováno až třetí kolo play off. "Podporu dostáváme ještě od Českého volejbalového svazu, jinak vše financujeme z rozpočtu klubu."

Každý úspěch je hodně důležitý. Na mezinárodní scéně to platí dvojnásob. Mluvil o tom i prezident českobudějovického klubu Jan Diviš. "Potřebujeme určitě úspěchy i na mezinárodní scéně. Když nebudeme úspěšní v mezinárodním porovnání, bude to špatně."

Jenom extraliga k pocitu úspěšnosti nestačí. "Divák domácí soutěž nějak bere, ale mezinárodní úspěchy jsou důležité. V každém sportu," doplnil Diviš i za kolegy z dalších sportů. Podbně uvažuje i generální manažer Jihostroje Robert Mifka. "I přes to, že nás účinkování v pohárové Evropě něco stojí, je mezinárodní konfrontace důležitá. Hráči nasbírají potřebné zkušenosti a ve volejbalovém světě to zviditelní jak náš klub, tak i České Budějovice a celý český volejbal a sport."