V minulém týdnu se uskutečnilo zajímavé setkání ředitelů základních škol (Bezdrevská, L. Kuby, Pohůrecká a Nerudova a Čéčova) a gymnázií (J.V. Jirsíka, Česká a Jírovcova) s představiteli Volejbalového klubu Jihostroj ČB, aby společně projednali experiment s pracovním názvem „Chlapecký volejbal do základních škol a gymnázií“.

Iniciátorem akce je pětinásobný mistr republiky ve volejbale a účastník Ligy mistrů Jihostroj České Budějovice. „Důvodem je úbytek zájemců o volejbal z řad chlapců,“ vysvětluje Bohuslav Cháb, manažer prvoligových volejbalistů EGE České Budějovice a trenér mládežnických družstev.

Se stejným nápadem přišel už před deseti lety na českobudějovickém Gymnáziu J.V.Jirsíka, kde byl ředitelem. „A trenér Mejsnar během tří let vychoval pro Jihostroj Pražáka, Zváru, Vaňka a Jecha,“ podotýká Cháb.

Tato akce se setkala s podporou zřizovatelů obou typů škol a především pak s podporou ze strany ředitelů škol. „Jejím smyslem je zvýšit počet chlapců, kteří se chtějí zabývat volejbalem,“ tvrdí .

Na schůzce bylo také domluveno několik náborových akcí, kterých se zúčastní i hráči mistrovského týmu Jihostroje tak, aby v polovině září 2009 se mohly na školách rozběhnout organizované kroužky volejbalu.

„A ti nejlepší by pak našli uplatnění v mládežnických družstvech Jihostroje,“ dodává manažer EGE Cháb.