Volejbalisté českobudějovického Jihostroje už jsou v plné přípravě na play off, do kterého vstoupí v domácím prostředí 19. a 20. března.

V posledním domácím utkání se Jihočeši střetli se Starým Městem. Beznadějně poslední tým v extraligové tabulce neměl na kvalitu favorita žádný recept, od prvního až do posledního setu stav narůstal ve prospěch Jihostroje.

Sestava Č. Budějovic už mohla připomínat složení, se kterým trenér Svoboda chce vstoupit do vyřazovacích bojů. Blokařská dvojice Mach – Sobotka, na smeči Kuliha s Filou, na nahrávce Petr Zapletal, který se vrátil do sestavy po zranění kotníku a na postu diagonálního hráče Michal Kriško.

V prvním setu dovolili domácí hostům skórovat jen desetkrát (25:10), ve druhém dějství to ze strany Starého Města nebylo o moc lepší (25:12). Právě v průběhu druhého dějství nahradil Filu Michálek. Změnu nachystal kormidelník Jihostroje pro třetí set, kdy nechal na lavičce odpočívat Kriška a na jeho post univerzála vyslal původní profesí smečaře Tomáše Filu. Může to být jedna z variant pro blížící se závěr sezony… Utkání dosmečoval až do úspěšného závěru mladík Šulista, ten do zápasu naskočil za Kulihu (25:19).

Jihostroj Č. Budějovice – St. Město 3:0 (10, 12, 19), rozhodčí Činátl, Rychlík, čas: 63 minut, diváků 300. Jihostroj ČB: Zapletal, Kriško, Fila, Kuliha, Mach, Sobotka – libero Hupka (Michálek, Šulista). Trenér Jan Svoboda.