O co horší úvod prvního setu Brno mělo, o to lépe hrálo v závěru. Trenér Moravanů, Ondřej Marek, si vybral za stavu 0:4 oddechový čas, který jeho svěřence nakopnul k mnohem lepšímu výkonu v osmém kole extraligy, protože brněnští otočili vývoj zápasu a v jednu chvíli vedli dokonce 17:11. Českým Budějovicím přestala fungovat kombinace, na co reagoval trenér Dvořák, který se pokusil náskok Brna zastavit novými tvářemi na hřišti. Zejména nahrávač Piskáček ve spolupráci s kanadsko-nizozemským univerzálem Schoutenem postupně stahovali rozdíl ve skóre a v koncovce první sady Jihostroj i díky tvrdým servisům Sedláčka a Kriška dokonce snížil stav na rozdíl jediného bodu, odvrátit porážku už ale nedokázal a Brno zaslouženě vyhrálo úvodní set 25:22.

Druhá sada byla mnohem vyrovnanější. Ani jeden tým si nedokázal vytvořit náskok a set se tak musel rozhodnout až nad rámec pětadvaceti bodů. Za stavu 24:23 pro hosty ustál tíhu okamžiku domácí univerzál Kriško, který přímým bodem z podání zdramatizoval závěr druhého setu. Brno v koncovce táhnul smečař Zmrhal, který českobudějovickou halu moc dobře zná ze svého předchozího působení na jihu Čech. Zmrhal vybojoval pro Brno další set ball i s trochou štěstí, kdy se po jeho servisu otřel míč o pásku. Následně pak pouze do zámezí smečoval domácí Stoilovič a daroval tak svěřencům trenéra Marka druhý set – 28:26.

Třetí set začal v dresu Jihostroje Adam Casey Schouten na smeči místo Stoiloviče… A byl to právě 197 centimetrů vysoký Schouten, který řídil vítězství Českých Budějovic ve třetí sadě. Nejenomže skvěle útočil a zlobil soupeře na příjmu, ale sám také přispěl kvalitní hrou v poli, kterou podpořilo libero Kryštof. Jihočeši drama ve třetím dějství nepřipustili a Brnu povolili jen čtrnáct bodů.

Škoda České Budějovice z ročníku 1973/74 (5. místo), zleva stojí trenér Václav Kouba, M. Dvořák, K. Pitner, Scheichl, Pohl, Lohonka, J. Zoch a vedoucí J. Hanč, dole zleva Novák, Čuda, Moureček, Peška,  Růžička, Hamáček a Procházka
Zemřel Josef Zoch. Talent, jakých se moc nerodí

Na skvělý výkon ze třetí sady navázali Jihočeši i v té čtvrté. Brno jakoby se zaleklo odvézt si z hřiště prvního týmu extraligové tabulky všechny tři body. Trenér Dvořák nechal na pozici Schoutena a i s ním Jihostroj naprosto dominoval ve všech činnostech a dostal zápas do tie-breaku, protože čtvrtou sadu ovládl jasně 25:13.

V tie-breaku začal v základní sestavě domácích na bloku Radek Mach a Schouten zůstal na smeči. Drama vyznělo lépe pro Jihostroj, který byl v závěru celého utkání šťastnější a získal po setu 18:16 dva body.

VK Jihostroj České Budějovice – Volejbal Brno 3:2 (-22, -26, 14, 13, 16), čas: 150 minut, rozhodčí: Spáčil, Možnár, diváků 850.

České Budějovice: de Amo, Michálek, Stoilovič, Sedláček, Polák, Kriško – libero Kryštof (Piskáček, Schouten, Mach). Trenér: René Dvořák.

Brno: Truong, Zmrhal, Hrazdíra, Drahoňovský, Klajmon, Crins – libero Lžičař (Janečka, Fitz, Jirásek, Špelda, Kočvara, Toman). Trenér: Ondřej Marek.