V odvetném utkání Challenge Cupu nastoupil Jihostroj České Budějovice proti izraelskému Maccabi Tel Aviv. Jihočeši odcestovali do Izraele s porážkou 0:3 z prvního vzájemného střetnutí.
Trenér Dvořák vyslal do boje očekávanou základní sestavu. Hosté začali dobře, drželi krok se svým soupeřem ale jen v úvodu. Pak se postupně prosadily zahraniční hvězdy izraelského celku. Brazilci dobře kombinovali a Jihočeši se nestačili bránit. Navíc se hráčům českého týmu vůbec nedařilo na servisu. Naopak Maccabi se o tuto činnost jednoznačně může opřít.
Za stavu 5:1 se zdálo, že se postupové naděje Jihostroje vzdalují do nenávratna. Jenže Ukrajinec v českobudějovických službách Valerij Todua uplatnil na středu sítě své centimetry a rázem bylo zase o co hrát: 11:11. Za stavu 13:13 v jedné výměně Radek Mach dokonce dvakrát zablokoval, pokaždé na jiném kůlu a tým trenéra Dvořáka šel poprvé do vedení: 13:14. České Budějovice se postupně rozehrály k výbornému výkonu. Libero Kryštof počapal důležité balony v poli, Habr šikovně rozesílal nahrávky. Koncovka byla jen pro silné nervy. Hosté měli první setbol: 23:24, při druhém se zdálo, že míč zastavila páska, ne blok, ale protesty nepomohly, a tak setbol si vypracovali také hráči Maccabi: 26:25. Další setboly ještě Jihostroj odvrátil, ale ten na 30:28 nikoli a postupová radost Izraelců mohla propuknout naplno.
Oba celky se v dalším průběhu snažily, aby nezklamaly diváky, postupový náboj ale zápasu chyběl.

Maccabi Tel Aviv – VK Jihostroj České Budějovice 3:0 (18,28, 20), diváků 350, Habr, Hackworth, Sobotka, Mach, Michálek, Fila – libero Kryštof (Kraffer, Todua, Červinka, Kuliha, Šotola). Trenér Dvořák, asistent Pochop.