Start do utkání měl tradičně lepší Jihostroj. De Amo nahrávkami vyhledával všechny útočníky a Jihočeši vedli už 10:6. Dukla se postupně rozehrála, zlepšila hlavně obranu na síti a snížila na 9:10, to střídáním „odnesl“ domácí univerzál Filip Křesťan. České Budějovice se znovu nadechly k náporu, zablokovaly liberecké smečaře a perfektně ze všech pozic bodovali Staples s Michálkem. Body přibývaly více na straně domácích, to znamenalo vítězství Jihostroje v prvním setu.

Jihočeská mašina jela i ve druhém setu na plné obrátky. Svůj talent dokazoval nad sítí Šotola, který sázel do pole soupeře z ohromné výšky jeden útok za druhým. Liberecký trenér Nekola vystřídal polského nahrávače Biernata za mladého Srba, ale ani tato změna k zisku setu nestačila.

Bitva jihu proti severu pokračovala i v setu třetím, Liberec se stále nevzdával a rval se o každý balon. Při Štokrově podání vedl už 9:6. Domácí znovu napnuli síly, srovnali stav na ukazateli, šoumen Todua zastavil blokem Pietruczuka a Budějovice šly do koncovky s tříbodovým náskokem. Mach k výbornému výkonu přidal eso a mečbol proměnil Staples. Jihostroj zvítězil doma 3:0 a je jediný krok od zisku mistrovského titulu. Cenu pro nejlepšího hráče zápasu získal Marek Šotola.

Jihostroj České Budějovice – Dukla Liberec 3:0 (17, 18, 20), čas: 90 minut, rozhodčí: Hudík, Kovář, diváků: 3 120, stav série 2:1.

České Budějovice: Michálek, Mach, Křesťan, Staples, Todua, de Amo – libero Kryštof (Šotola, Kraffer). Trenér: René Dvořák.

Dukla Liberec: Pietruczuk, Leikep, Štokr, Grut, Veselý, Biernat – Kopáček, Kunc (Srb, Holubec, Indra, Správka). Trenér: Michal Nekola