V základní sestavě domácích dostal znovu příležitost s velkou chutí hrající kapitán Mach, který se vlastně už v prvním zápase této série rozloučil s velmi úspěšnou profesionální kariérou, a patřil znovu k nejlepším. V domácím prostředí se hráčům Budějovic skvěle dařil servis, přidali pozorné bloky a jistý útok, a rázem vedli o 10 bodů (19:9). Výměna nahrávače a smečaře v dresu Aera přinesla už jen kosmetickou úpravu skóre.

Schouten zahájil druhou sadu ve velkém stylu, za koncovou čárou určil stav 5:1 pro České Budějovice. Příjem a následně výborná obrana na síti dělaly největší potíže hostům z Odoleny Vody, proto Démar musel často adresovat vysokou nahrávku univerzálovi Hladíkovi, ale na něho byli budějovičtí blokaři nachystaní. A byl to zase Schouten, kdo parádním jednoblokem proměnil hned první setbol (25:15).

Do třetího setu poslal trenér Kop na palubovku místo Hladíka na post diagonálního hráče Chevaliéra, který se blýskl několika vydařenými razantními útoky. Aeru se na okamžik podařilo dohnat náskok Jihostroje (10:10), potom však volejbalový koncert domácích pokračoval až do vítězného konce.

Jihostroj České Budějovice po výhře nad Aerem Odolena Voda rozšířil svoji sbírku o další medaili, tentokrát barvy bronzové.

Jihostroj České Budějovice –Aero Odolena Voda 3:0 (14, 15, 17), čas: 73 minut, rozhodčí: Krtička, Grabovský, diváků 1145, stav série: 2:1.

České Budějovice: Stoilovič, Schouten, Mach, Licek, de Amo, Sedláček – libero Kryštof (Kriško). Trenér: René Dvořák.

Odolena Voda: Svoboda, Horák, Démar, Šadilov, Carmody, Hladík – Saada, Hadrava (Chevalier, Chancy, Jachnicki). Trenér: Martin Kop