V základní sestavě domácích dostal znovu příležitost s velkou chutí hrající kapitán Mach, který se vlastně už v prvním zápase této série rozloučil s velmi úspěšnou profesionální kariérou, a patřil znovu k nejlepším. V domácím prostředí se hráčům Budějovic skvěle dařil servis, přidali pozorné bloky a jistý útok, a rázem vedli o 10 bodů (19:9). Výměna nahrávače a smečaře v dresu Aera přinesla už jen kosmetickou úpravu skóre.

Schouten zahájil druhou sadu ve velkém stylu, za koncovou čárou určil stav 5:1 pro České Budějovice. Příjem a následně výborná obrana na síti dělaly největší potíže hostům z Odoleny Vody, proto Démar musel často adresovat vysokou nahrávku univerzálovi Hladíkovi, ale na něho byli budějovičtí blokaři nachystaní. A byl to zase Schouten, kdo parádním jednoblokem proměnil hned první setbol (25:15).

Netolice zůstávají ve třetí nejvyšší soutěži
Netolice zůstávají ve druhé lize. Jihočeši potvrdili kvalitu

Do třetího setu poslal trenér Kop na palubovku místo Hladíka na post diagonálního hráče Chevaliéra, který se blýskl několika vydařenými razantními útoky. Aeru se na okamžik podařilo dohnat náskok Jihostroje (10:10), potom však volejbalový koncert domácích pokračoval až do vítězného konce.

Jihostroj České Budějovice po výhře nad Aerem Odolena Voda rozšířil svoji sbírku o další medaili, tentokrát barvy bronzové.

Jihostroj České Budějovice –Aero Odolena Voda 3:0 (14, 15, 17), čas: 73 minut, rozhodčí: Krtička, Grabovský, diváků 1145, stav série: 2:1.

České Budějovice: Stoilovič, Schouten, Mach, Licek, de Amo, Sedláček – libero Kryštof (Kriško). Trenér: René Dvořák.

Odolena Voda: Svoboda, Horák, Démar, Šadilov, Carmody, Hladík – Saada, Hadrava (Chevalier, Chancy, Jachnicki). Trenér: Martin Kop