Jihostroj vyhrál 3:1 a vrátil se na první místo

České Budějovice - Volejbalisté českobudějovického Jihostroje porazili v pondělí v televizním utkání třetí Ostravu 3:1.

30.1.2012

Nahrávač Jihostroje ČB Petr Zapletal (vlevo) se raduje se spoluhráči z vítězstvíFoto: Deník/Václav Pancer

Pokus o návrat na první místo, odkud mistry sesadil v sobotu Liberec, se vydařil. Po nevydařeném úvodním setu se Budějovičtí otřepali a další tři sady získali ve svůj prospěch.

V prvním setu jako by se domácí zahřívali. Častokrát nepřesně přihrávali, navíc hosté výborně bránili na síti i v poli a najednou se urodilo až tříbodové vedení vicemistrů. V polovině setu jej sice Budějovičtí stáhli, jejich následné útoky do obranné zdi Ostravy ale znamenaly opět velkou ztrátu bodů i celého setu.

Druhý set začali Jihočeši parádně (8:2), výborně podávali a pestře útočili. A i když měli chvílemi výpadky na příjmu (zejména při dělových podáních univerzála Ostravy Michaloviče), po celý průběh druhého dějství vedli a nakonec i vyhráli.

I třetí set měl stejný průběh, ale domácí celek se na vítězství více nadřel. Ve čtvrtém setu už neměl Jihostroj větší problémy, výborně útočil i bránil a připsal si tak do tabulky tři cenné body.

Trenér Ostravy Zdeněk Šmejkal po utkání moc radosti po utkání neměl. „Odehráli jsme perfektně první set, ale pak už jsme jen dotahovali. V obraně nás Budějovice přehrály, prohra nás mrzí,“ sdělil.
Jeho protějšek se pochopitelně mohl spokojeně usmívat. „Utkání bylo vyrovnané. Ostrava nás přehrála v prvním setu a zaslouženě vyhrála. Ale pak jsme byli nahoře a zápas dohráli. Druhý set byl hodně klíčový pro vývoj utkání. Rozhodovala hlavně obrana,“ podotkl kouč Jihostroje Jan Svoboda.

Jihostroj České Budějovice – Ostrava 3:1 (-20, 21, 21, 18)

Čas: 108 minut, rozhodčí: Labašta, Hudík, 400 diváků.
Č. Budějovice: Zapletal, Motys, Sukuba, Mach, Fila, Rojas, libero Juračka – Habr, Michálek. Trenéři Jan Svoboda a Stanislav Pochop.
Ostrava: Haník, Michalovič, Kubala, Široký, Správka, Mauler, libero Václavík – Fořt, Štika, Sobotka. Trenér Zdeněk Šmejkal.

1. České Budějovice 22 16 5 1 0 65:16 1915:1578 59
2. Liberec 22 16 4 1 1 62:18 1889:1595 57
3. Ostrava 21 16 0 2 3 53:19 1726:1534 50
4. Příbram 22 11 2 3 6 47:36 1893:1797 40