Ze začátku to na vítězství před dvěma tisícovkami fanoušků nevypadalo. Ostravští dobře bránili a tvrdě podávali, ale i s tím se domácí vypořádali.

Utkání dospělo po boji a sérii pohledných výměn až do tie breaku, v něm byli úspěšnější domácí hráči.

„Zápas byl jako na houpačce. Všichni to viděli. Kdo lépe podával, ten měl náskok a vyhrál. O tom bude celá série,“ sdělil Motys.

Jeho protějšek Peter Michalovič moc důvodů k úsměvům neměl. „Začali jsme výborně, ale pak jsme začali kazit podání. Škoda čtvrtého setu, který jsme mohli vyhrát. Prohráli j sme si zápas sami,“ sdělil bomber po zápase.

Druhé utkání finále se hraje v úterý od 18 hodin. V soboji o bronz porazil Zlín na domácí palubovce Příbram 3:1.

Hlasy po utkání:
Stanislav Pochop (asistent trenéra Jihostroje ČB):
„Ostrava byla v začátku zápasu určitě lepší tým než my, dařil se jí servis, hrála výborně. Naši útočníci to měli velmi těžké. Smečovali většinou proto kompaktní obraně. Naštěstí v průběhu dalšího zápasu vynikající úroveň ostravského servisu polevila a naši smečaři to měli jednodušší. V koncovce čtvrtého a pátého setu rozhodovalo štěstí. Nemyslím si, že vyhrál lepší, ale zvítězil šťastnější.“

Zdeněk Šmejkal (Ostrava): „Budějovice nemusely vyhrát, přesto zvítězily. My udělali zbytečné chyby. Rozhodoval servis, kdy někteří naši hráči riskovali, tato činnost je obecně ve finále strašně důležitá. Nebyli jsme daleko od vítězství.“

Jihostroj ČB– Ostrava 3:2 (-21,20,–17,23,13)
Rozhodčí: Pejpal, Hudík – Aubrecht, Sokol, čas: 128 minut, 2060 diváků. Stav série: 1:0.
Č. Budějovice: Sládeček, Motys, Sukuba, Mach, Fila, Torcello, libero Juračka – Čajan, Smrčka, Michálek. Trenér Petr Brom.
Ostrava: Haník, Mikula, Kubala, Sobotka, Správka, Mikula, libero Václavík - Kozák, Chochlík. Trenér Zdeněk Šmejkal.