Koncentrovanost a soustředění favorita z jihu byly znát i na palubovce. Jihočeši vlétli na Ústí plnou parou a trpělivě sbírali bod po bodu. Skvělé byly neprostupné bloky, kterými Jihostroj přiváděl k zoufalství domácí útočníky. Své vedení v setu Jihočeši postupně navyšovali, až narostlo na konečný desetibodový rozdíl.

Do druhé sady vstoupili domácí nebojácně. Podařilo se jim ubránit útoky Jihostroje a utekli ve skóre o tři body (14:11). Donutili hostující celek vzít si oddechový čas, ale Jihočechům se stále nedařilo srovnat krok. Navíc Křesťan dvakrát přešlápl při útoku ze zadní zóny a Ústí vedlo už hrozivých 20:15. České Budějovice se nevzdávaly, trenér Dvořák poslal do hry čerstvé síly, ale Ústí si set vzít nenechalo a srovnalo na 1:1.

Mnohem veselejší pohled na ukazatel stavu se nabízel příznivcům Budějovic ve třetím setu. Jihostroj už jel zase na plné obrátky. Na hřišti zůstal Marek Šotola a jen dokazoval, že Jihočeši se mohou v této sezoně pyšnit dvěma vynikajícími univerzály.

V úvodu čtvrté sady nejprve „úřadoval“ stolek zapisovatelů, kterému se nelíbilo rozestavení Jihočechů v poli, pak už ale úřadoval Šotola svým servisem. České Budějovice odskočily o pět bodů a získaly potřebný náskok do dalšího průběhu setu. A i když Severočeši utkání nevzdali a bojovali o každý míč, důležité vítězství si z Ústí nad Labem odvezli hráči Českých Budějovic. Nejvíc bodujícím hráčem hostů byl Max Staples s 15 body.

Ústí nad Labem – Jihostroj České Budějovice 1:3 (-15, 23, -17, -22) čas: minut, rozhodčí: Velinov, Němeček, stav série 0:2.

Ústí nad Labem: da Willyan, Tibitanzl, Luboš Bartůněk, Koci, Kramár, Wilson – Kořínek (Vítězslav Bartůněk, Šulava). Trenér: Jakub Salon

České Budějovice: Mach, Křesťan, Michálek, Staples, De Amo, Todua – libero Kryštof (Šotola, Kraffer, Ondrovič, Fila). Trenér: René Dvořák.