Ve Vídni se rozhodlo, že letos se v nejkvalitnější klubové soutěži světa utká Jihostroj s řeckým Olympiakosem Pireus, stejně jako loni s ruskou mašinou Dynamem Moskva a vítězem posledního ročníku Trentinem. „ Tohle je trochu skupina smrti,“ pousmál se libero Petr Habada.

Zástupci dvou nejkvalitnějších soutěží budou těžkým oříškem, do ochozů by ale mohli přilákat hodně volejbalových fanoušků. „Skupina je to parádní,“ říká s trochou ironie v hlase druhý nejzkušenější hráč Bromova týmu. „Všechny tři týmy jsou kvalitní. Dynamo jsme viděli loni u nás, Trentino vyhrálo Ligu mistrů loni, tam není co řešit. I řecký klub ale patří k těm silnějším, v pohárech má něco odehráno, takže uvidíme,“ podotýká.

Šance vyhrát první zápas v evropské klubové soutěži, což je dle slov prezidenta klubu Jana Diviše cílem v letošním ročníku, ale s těmito soupeři trochu pohubla. „Nikdy není nic nemožného, ale musíme stát na nohou. Stát se může cokoliv. Prohrát určitě nebudeme chtít, ale je jasné, že jsou to jednoznačně silnější soupeři než jsme my,“ tvrdí českobudějovické libero. Papírově nejslabším týmem z tria by měl být řecký Olympiakos. „Teoreticky možná. Ale na nějaké spekulace je ještě brzo,“ odmítá.

LOS LIGY MISTRŮ:

skupinal B:
Zenit KAZAŇ (RUS),
TOURS VB (FRA)
Unicaja ALMERIA (ESP)
CSKA SOFIA (BUL)

skupina C
Noliko MAASEIK (BEL)
Lube MACERATA (ITA)
Tirol INNSBRUCK (AUT)
B. Rivijera BUDVA (ČH)

skupina D
Skra BELCHATOW (POL)
Knack ROESELARE (BEL)
CAI TERUEL (ESP)
KRAGUJEVAC (SRB)

skupina E
Copra PIACENZA (ITA)
Panathinaikos ATÉNY (GRE)
FRIEDRICHSHAFEN (GER)
JASTRZEBSKI Wegiel (POL)

skupina F
PARIS Volley (FRA)
Asseco RZESZOW (POL)
ISTANBUL Beledyesi (TUR)
ACH Volley BLED (SLO)