Právě teď začíná příprava volejbalistů Jihostroje České Budějovice. Nejlepší český klub prošel v letním období zemětřesením. Změny nebraly konce. Odchody, ale také příchody. Jihostroj si vybral jako posily hráče, kteří jsou v reprezentacích svých zemí.

A to se nepříjemně promítá v úvodu přípravy. „Začínáme v úterý,“ přikyvuje manažer Stanislav Pochop, který ale jedním dechem dodává: „Moc nás hned na úvod není.“

Vysvětlení je jednoduché. Hráči, a jsou to téměř všichni, plní v průběhu léta reprezentační povinnosti. Dres českého národního týmu oblékají Mach, Kryštof, Michálek, v širší nominaci je i Křesťan. „Na univerziádu se chystá Kraffer,“ doplnil manažer Jihostroje České Budějovice.


Trenéři Dvořák a Skolka vyrazí na první trénink do posilovny. „Dopoledne se vypravíme do Fitness Pouzar,“ přikyvuje Pochop.

„V reprezentacích svých zemí jsou také cizinci, které jsme pro sezonu angažovali, proto je nás teď málo,“ zopakoval manažer.

Sehrávat se nově poskládaný tým bude také na přípravných turnajích, to ale až v září. „Aktuálně hráče čeká práce na fyzické kondici,“ uvedl manažer klubu.