Jihostroj byl letos díky vítězství v Českém poháru nasazený rovnou do šestnáctifinále. Stejnou fázi Poháru CEV hrál i v uplynulé sezoně, kde byl však původně nasazený do úvodní skupiny, ze které postoupil volným losem rovnou do druhé fáze poháru – šestnáctifinále. V něm byli Jihočeši důstojným soupeřem ruskému velkoklubu Kuzbass Kemerovo.

Letní fotbalová škola v Třeboni
David Lafata učí děti anglicky. Podívejte se na video. My name is clubs

Losování evropských pohárů Jihostroji soupeře nepřisoudilo, určilo však, že se jím stane postupující z první fáze Poháru CEV – konkrétně vítěz souboje mezi chorvatským Osjekem a poraženým týmem z dvojice Strumica (Makedonie) – Dynamo Apeldoorn (Nizozemsko), kteří na sebe narazí v úvodní fázi Ligy mistrů.

Ze známých důvodů se tentokrát nemohlo stát, že by potřetí za sebou měl být soupeřem Jihostroje klub z Ruska. Co se týče cestování – geograficky nejvzdálenějším potenciálním soupeřem Jihostroje je Strumica, jejíž přibližná vzdálenost je 16 hodin jízdy autobusem. Cesta do Apeldoornu by zabrala 11 hodin a Osjek je ve vzdálenosti 9 hodin od Českých Budějovic.

Definitivně bude o soupeři Jihostroje jasno až v termínech 18. – 20. října, kdy jsou na programu odvetné zápasy prvního kola evropského poháru. Jisté je, že České Budějovice zahájí Pohár CEV na palubovce soupeře 8. – 10. listopadu a na jihu Čech se poté bude hrát odveta v termínu mezi 15. – 17. listopadem.