Jak je vidět,  talisman funguje.

Volejbalisté Jihostroje nastoupili ve specifické hale Aera Odolena Voda v očekávané sestavě. Na nahrávce Giraudo, na postu univerzála van Schie. Blokaři Ondrovič a Polák a na smeči Michálek se Stojlovičem. Post libera svěřil trenér Zach zkušenému Kryštofovi.

V úvodu se do mírného vedení dostali domácí, Jihočeši ale byli skvěle takticky nachystaní, bleskurychle skóre otočil na 7:5. JIhočeši vedli 17:12, pak ještě 22:20, ale koncovka nabídla drama jen pro silné nervy. Ty měli silnější hosté, zvítězili 31:29. První set tak prakticky kopíroval dění v prvním setu zápasu v Českých Budějovicích.

Koncovka jihočeské volejbalisty uklidnila, uvolněný výkon přinášel další body: 12:8. Giraudo je jedním z nejlepších nahrávačů celé soutěže, to potvrzoval i v těžkých situacích. Jihostroj vyhrál druhý set s velkým rozdílem.

České Budějovice nepustily svého soupeře ani na chvíli před sebe, Jihočeši vyhráli hladce 3:0 na sety a doma ve čtvrtek mohou postoupit do semifinále nejvyšší soutěže.

Od. Voda - Jihostroj ČB 0:3 ( -29, -17, -19), rozhodčí Čínátl, R\ychlík. Jihostroj ČB: Giraudo, van Schie, Ondrovič, Polák, Michálek, Stojlovič - libero Kryštof. Trenér Vojtěch Zach (Sedláček). Stav série 0:2. Další zápas ve čtvrtek v 18.00 v Č. Budějovicích,