V konkurenci dvanácti týmů byl českobudějovický Jihostroj nejlepší, ve finále porazil Liberec a obhájil tak prvenství z minulého roku. I tentokrát dostali od pořadatelů jako hlavní cenu kýtu, kapitán Pochop pak obložený talíř s lahví sektu. „Hodně jsem se podivil, když vyhlásili mě. Zdaleka jsem nehrál tak, jako v lize, všichni jsou v přípravě a hráli hůř než normálně,“ konstatuje čtyřicetiletý blokař. „Cena byla ale moc příjemná,“ dodává.


Na turnaj se přesunuli svěřenci trenéra Broma rovnou z Krkonoš, kde nabírali síly pro novou sezonu. Pochop působil před příchodem na jih Čech dlouhá léta v zahraničí, po dlouhé době zažil náročné soustředění. „V zahraničních klubech jsem na žádném nebyl. Žádné hory, příprava byla vždy v místě haly,“ tvrdí opora Jihostroje. „Taky jsme začínali později, v půlce srpna nebo na konci září. Měli jsme za úkol přijet s nějakou fyzičkou, kterou jsme si dělali individuálně,“ říká.


V Peci pod Sněžkou se mu ale líbilo. „Prostředí je vynikající. Také jsme měli výborného kuchaře, který pro nás dělal první poslední,“ poznamenal Pochop. Náročnou přípravu zvládl bez problémů. „Běhalo se několikanásobně na kratší vzdálenosti, žádné dlouhé běhy. To je dobré,“ sdělil.