„Chceme vyhrát, musíme jim to oplatit,“ burcujuje příbramský odchovanec ve službách českého šampióna smečař Vojtěch Zach. „Druhým motivačním faktorem je to, že chceme zpět body, které nám utekly doma s Opavou,“ dodává šestadvacetiletý volejbalista.


Jihočeši ale ví, že to nebude jednoduché. Kocourům se daří, mají stejnou bilanci jako Jihostroj – sedm výher, čtyři porážky – a jsou jen o skóre třetí právě za Budějovicemi. „Po vývoji ligy by byly body z Příbrami hodně cenné. Více než v minulých letech,“ tvrdí Zach.


Jelikož ještě před čtyřmi lety ve středočeském klubu smečoval, mohl by mít od svých kamarádů nejžhavější informace. „Ale už tam znám jen blokaře Havrlíka a univerzála Anděla. Mají jiný tým, navíc mi žádné informace neprozradí,“ poznamenal.


Příbramští požádali o přeložení utkání z důvodu marodky, to se ale Bromově družině příliš nezdá. „Věřit jim to můžeme, ale nemusíme. Spíš to bude proto, že jejich univerzál Křesťan v minulém zápase dostal červnou. My jsme na to nepřistoupili,“ informuje Zach.