V pondělí se vydala jihočeská výprava po tréninku a videorozboru svých zápasů směr Slezsko, kde se v úterý od 18 hodin pokusí využít první mečbol a oslavit tím postup do semifinále. Pokud Jihostroj neuspěje, druhou šanci má ve středu opět v šest hodin večer. Pokud ale Opavští dvakrát Bromův celek ve své hale přehrají, rozhodující pátý zápas bude hostit opět jihočeská metropole v sobotu. „Doufám, že se sem ještě vrátíme,“ prohlásil po výprasku trenér soupeře Martin Demar.

Českobudějovičtí by ale chtěli sérii ukončit co nejdříve. „V play off se nám v jejich hale překvapivě daří, i když nám příliš nesedí,“ tvrdí blokař Jihostroje Štěpán Smrčka. V domácím prostředí těžil on a jeho spoluhráči z tvrdého servisu, který dělal velké problémy hráčům na druhé straně hřiště. „Tam takovou výhodu mít nebudeme, to budou mít nyní oni. Musíme se s tím ale poprat. Když to nevyjde první den, potrénujeme a snad to vyjde napodruhé,“ věří.
Trenér úřadujících mistrů varuje před přehnaným optimismem. „Neříkáme, že tam jedeme na jeden zápas. Chtěli bychom to tak, ale nemůžeme k tomu takto přistupovat,“ říká. Na pondělním tréninku před odjezdem do Opavy panovala sympaticky uvolněná atmosféra.