Do Ostravy, kde si zopakují loňské finále, vyrazili volejbalisté českobudějovického Jihostroje již včera. v pátek tam totiž v sedmnáct hodin začne první zápas semifinále mezi Českými Budějovicemi a DHL Ostrava.

Jihočeši skončili v základní části třetí, Slezané druzí. Proto mají jako první výhodu domácího prostředí. „Ne vždy je to ale výhoda,“ říkal už před čtvrtfinále trenér Jihostroje Petr Brom. „Pro nás ano. Doma se nám daří,“ reaguje bývalá opora Budějovic Radek Motys, univerzál, jenž v létě odešel do týmu vicemistrů. Rozhodovat bude podání. Na tom se shodují oba tábory. „Kdo bude mít lepší servis, uspěje. S tím totiž souvisí i obrana,“ podotýká Motys.

EGE o extraligu

I první liga finišuje, českobudějovcké EGE v pátek v 19 hodin a v sobotu v 17 h hostí ve třetím, respektive ve čtvrtém utkání finále druhé nejvyšší soutěže mužů Dobřichovice. Na půdě základní části minulý víkend Jihočeši vyhráli po úvodní porážce 1:3 druhé utkání 3:0. Série se hraje na tři vítězná utkání, takže už v sobotu mohou rozhodnout. Případný pátý zápas by se hrál příští pátek v Dobřichovicích.

SEMIFINÁLE:

27.3. 17:00 Ostrava – Jihostroj
28.3. 17:00 Ostrava – Jihostroj
2.4. 17:30 Jihostroj – Ostrava
3.4. 17:30 Jihostroj – Ostrava
9.4. 17:00 Ostrava – Jihostroj