Ve čtvrtek v půl šesté večer začne v českobudějovické Sportovní hale další velká bitva. A diváci se mají na co těšit. Volejbalisté Jihostroje hostí ve třetím utkání semifinále DHL Ostrava. A už dnes mohou slavit postup do finále. Tedy pokud vyhrají.

Tak, jak se jim to povedlo v Ostravě. Tam nejprve vyhráli téměř ztracený zápas, když prohrávali 0:2 na sety, ve druhém utkání už jasně dominovali a vyhráli 3:0. „Byl to týmový výkon, skutečně se nám především druhý zápas mimořádně povedl,“ chválil manažer Budějovic Zdeněk Scheichl.

Jako omráčení

Není ani příliš divu, že jeho protějšek Tomáš Zedník takové nadšení nesdílel. „Tento vývoj série jsme pochopitelně vůbec nečekali, je jasné, že jsme hodně nespokojení.“ Ostravští byli výtečnými výkony Budějovic jako omráčení. „Ve druhém zápase jsem snad neudělali ani chybičku,“ hodnotil nahrávač vítězů Michal Sládeček.

Ostravští vyrazili směr České Budějovice již včera, jako útočiště si zvolili hotel na Hluboké. „Máme s Budějovicemi tradiční dohodu, my jim zprostředkováváme bydlení v hotelu v Ostravě, oni nám zase zajišťují hotel na Hluboké,“ informuje manažer DHL.

Pokud Jihočeši vyhrají, s Ostravou se setkají až v příštím ročníku extraligy. Hraje se totiž na tři vítězná utkání. Jenže o tom nechtějí Slezané slyšet, semifinále chtějí vrátit zpět domů. „Teď už to není v tréninku, je to v hlavách hráčů,“ míní Zedník. „Potrénujeme v den zápasu v Budějovicích, stejnou možnost jsme umožnili soupeři u nás,“ popisuje ostravský manažer korektní vztahy mezi jihočeským a severomoravským volejbalovým klubem.

Všichni zdraví

Oba celky mají vyprázdněnou marodku, jen exbudějovického Motyse trápí dlouhodobě rameno. „Žádné zdravotní problémy nemáme,“ odvětil Zedník na přímý dotaz. Ani Budějovičtí nemají vážnější problémy. I s poraněným palcem zvládá play off smečař Miroslav Čajan s přehledem, nachlazení už vyléčil i strůjce hry Michal Sládeček.

Pokud by volejbalisté Jihostroje neuspěli, mohou stvrdit postup do finále zítra rovněž v 17.30. „My si přejeme, aby návštěva byla co největší, před vyprodanou halou se dokážeme vyburcovat k nejlepšímu výkonu,“ vzkazují hráči Jihostroje vyhlášenému jihočeskému publiku.