Ztratili totiž „vyhrané“ utkání na Kladně, když nevyužili dva mečboly za stavu 2:1 na sety (24:22) a dovolili domácímu celku zápas otočit. „To byla největší chyba zápasu. Rozhodlo to o jeho osudu,“ poznamenal kapitán jihočeského celku a hrající asistent trenéra Broma Stanislav Pochop.

Nervózní nebyli

Připustil, že jeho spoluhráči nebyli v optimální pohodě. „Vypadalo to, že jsme nervózní. Ale podle mého názoru jsme nebyli. Jsme tak zkušené mužstvo, že bychom neměli trpět nervozitou,“ tvrdí dvaačtyřicetiletý blokař.

„Byl to první zápas, určitý stupeň odpovědnosti tam byl, bylo to před kamerami, navíc na Kladně, kde nám to nevyhovuje. Stejně asi jako všem ostatním týmům,“ snaží se najít příčiny první porážky. „Ale na to se nemůžeme vymlouvat, měli jsme to rozehrané tak, že jsme mohli a měli vyhrát,“ dodává.  Bývalý reprezentant věří, že se do dalšího zápasu jeho tým zvedne. „Doufám, že si začneme více věřit a více si vyhovovat a že celý kolektivní výkon půjde nahoru.“

KDY JIHOSTROJ DOMA?

Na vlastní oči mohou vidět jihočeští volejbaloví fandové mistrovský celek Jihostroje až 4. října. Českobudějovičtí volejbalisté se představí i s novými posilami od 17:30 ve Sportovní hale ve Stromovce, soupeřem jim bude pražské ČZU.