V konfrontaci s polskými prvoligovými a extraligovými týmy se Jihočeši opět vytáhli, stejně jako před rokem byli nejlepší. Z pěti utkání ani jednou neprohráli – Bialsko Biala 2:1, Belchatow 3:0, Sosnowiec 3:0, Gdaňsk 3:0 a Poznaň 2:1. ve Sportovní hale tak přibyl druhý kousek dřevěné, zhruba metr vysoké sošky, jež byla cenou za prvenství.

Kvalita byla dobrá

„Povedlo se nám zopakovat výsledek z minulého roku, navíc nyní byla úroveň vyšší,“ těší trenéra Broma. Výhra ve třech setech nad Belchatowem, téměř pravidelným účastníkem Ligy mistrů, by jistě svou váhu také měla. „Byl to ale spíš jejich rezervní tým,“ podotkl Brom, kterého potěšily nejen výsledky, ale i předvedená hra. „Turnaj splnil svůj účel, kvalita týmů byla dobrá. Herně jsme se zase posunuli někam jinam,“ tvrdí trenér českých mistrů.
Radost mu dělal hlavně přístup hráčů, kteří bojovali jako jeden muž. „Jako tým jsme odevzdávali velice dobrý kolektivní výkon, který bychom měli produkovat i v lize.“ Ta startuje za devět dní.

Dařilo se Motysovi

Opět se na hřišti objevili postupně všichni členové kádru. „Za stavu dva nula pro nás už se dostali do hry všichni. Někdo víc, někdo míň, už směřujeme k sehrávání útočných záležitostí celého týmu,“ vysvětluje Brom.


Líbil se mu zejména výkon plzeňského odchovance na univerzálu. „Někomu se dařilo více, někomu méně. Velice dobře ale zahrál Radek Motys, své odevzdal i blokař Mach.“ Dařilo se i slovenskému dirigentu hry ve službách českobudějovického klubu Sládečkovi, jenž získal ocenění pro nejlepšího nahrávače.


Kvůli pozdnímu příjezdu dostali volejbalisté včera volno, dnes už ale opět budou trápit své svaly v posilovně.

Ve čtvrtek turnaj

Čtvrteční dopoledne bude ještě patřit tréninku, odpolední čtvrtou hodinou už ale startuje turnaj. Na něj si Českobudějovičtí pozvali extraligové celky z Příbrami, Ústí nad Labem a polskou Bialsko Bialu. „Ve čtvrtek se sehrají dva zápasy, druhý den čtyři. Budou to normální zápasy na tři vítězné sety,“ informuje Petr Brom. Ten chce mít o víkendu pro své svěřence volno. „Je to taková tradice, snažím se to dodržovat,“ vysvětluje.
Na prvního soupeře, který v extraligovém ročníku 2007/2008 na Jihostroj čeká, se však ještě příprava neubírá. „Chceme se v prvním utkání hlavně zaměřit na sebe. Když budeme hrát tak, jak máme, neměli bychom zbytečně ztrácet body. Je to hlavně o naší hře,“ tvrdí trenér.